• Новак
Lyndex C4007-0750 CAT40 Коси 75TG Collet Чак со Back-Up на Завртка, 3/64 - 3/4 Collet Опсег, 1.89 Дијаметар x 3 Должина

Lyndex C4007-0750 CAT40 Коси 75TG Collet Чак со Back-Up на Завртка, 3/64 - 3/4 Collet Опсег, 1.89 Дијаметар

DEN 3185.28

Достапност
Достапно за нарачка

Земјата површината за нормално контакт помеѓу задржување knob и носителот.Опремен со лева рака-навој запре завртка и чак орев.Достапни во висока-брзина balanceable верзии.Set-up : брзо и лесно.Брзина : до 20.000 вртежи во минута.Lyndex линија на високо-квалитетни МАЧКА TG Collet Чак нуди имаат теренот површината за нормално контакт помеѓу задржување knob и носителот.AT3 или подобро коси.Опремен со лева рака-навој запре завртка и чак орев.Достапни во висока-брзина balanceable верзии.Set-up : брзо и лесно.Брзина : до 20.000 вртежи во минута.Толеранција : помалку од 0.0002 на collet лице.За да го користите : прво вметнете collet во чак нут од крцкањето на collet и притискање на своето лице во чак орев е задржувајќи прстен додека collet е јака е целосно седиште.Потоа оптоварување на собранието во чак, вметнете алатка за сечење, и ги заостри со соодветни орев клуч за препорачува затегнување на вртежен момент.Идеален за дупчење, мелење и reaming.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат