• Новак
LittleMachineShop.com ER-40 Collet 3/8 (5891)

LittleMachineShop.com ER-40 Collet 3/8 (5891)

DEN 2260.80

Достапност
Достапно за нарачка

Појачани и земјата за да ја затворите толеранција.Направени од високо квалитетен алатка челик.Голем Дијаметар 1.62" (41.15 mm).Должина 1.81" (46 mm).Опсег 0.354" - 0.393" ( 9.0 мм - 10.0 mm).ER-40 Collet, 3/8".Оваа collet има голем дијаметар на 1.62" (41.15 mm) и должина на 1.81" (46 mm).Нејзините стегање опсег е 0.354" - 0.393" ( 9.0 мм - 10.0 mm).ER collets се изработени од високо квалитетен алатка челик, прекалени и земјата за да ја затворите толеранција.Kerf намалувања овозможи на collet да се прошири и да се договорот како што е потребно во рамките на специфични стегање опсег за да безбедно се одржи на алатка или работното парче. *Collet мора да бидат собрани во една collet чак орев пред вметнување во collet чак.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат