• Новак
LittleMachineShop.com ER-32 Collet 5/16 (4564)

LittleMachineShop.com ER-32 Collet 5/16 (4564)

DEN 334.80

Достапност
Достапно за нарачка

Појачани и земјата за да ја затворите толеранција.Направени од високо квалитетен алатка челик.Голем дијаметар 1.30" (33 mm).Должина 1.57" (40 mm).Опсег 0.275" - 0.316" ( 7.0 мм - 8.0 mm).ER-32 Collet, 5/16".Оваа collet има голем дијаметар од 1.30" (33 mm) и должина на 1.57" (40 mm).Нејзините стегање опсег е 0.275" - 0.316" ( 7.0 мм - 8.0 mm).ER collets се изработени од високо квалитетен алатка челик, прекалени и земјата за да ја затворите толеранција.Kerf намалувања овозможи на collet да се прошири и да се договорот како што е потребно во рамките на специфични стегање опсег за да безбедно се одржи на алатка или работното парче. *Collet мора да бидат собрани во една collet чак орев пред вметнување во collet чак.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат