• Новак
Harilla 250ml Професија Дипломирал Стакло Мерење на Цилиндар Лабораторија Spout Хемија

Harilla 250ml Професија Дипломирал Стакло Мерење на Цилиндар Лабораторија Spout Хемија

DEN 191.76

Достапност
Достапно за нарачка

Широк rim и на заострените се прелива spout за лесно пополнување и фрлаат.Тешки-должност пластични withstands повтори autoclaving.Пластични дипломирал цилиндар за лабораториско тестирање.Широк pentagonal во облик на база обезбедува стабилност и ја прави цилиндар се тркалаат-отпорни.Не-мокрење внатрешни работи површината елиминира конкавна menisci, обезбедување на повеќе точни мерења.Карактеристики : Пластични дипломирал цилиндар за лабораторија test Wide rim и на заострените се прелива spout за лесно пополнување и pouring The не-мокрење внатрешни работи површината елиминира конкавна menisci, обезбедување на повеќе точни measurements The широк pentagonal во облик на база обезбедува стабилност и ја прави цилиндар се тркалаат-resistant The тешки-должност пластични withstands повтори autoclaving Switching од стакло цилиндри да Свет е пластична еквиваленти во голема мера ќе се намали кршење и потенцијалот за injury Chemically отпорни на повеќето киселини, бази и многу заеднички solvents Specifications : Дипломирал во 2.5 milliliters Measure : 250ml Tolerance : +/-2.5 m LDeptht : Прибл. 32 cm Inner Дијаметар : Прибл. 38mm Maximum температура : 135°CMaterial : Polypropylene Color : Transparent Package Вклучува : 1 x Дипломирал Цилиндар.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Метал Цилиндри, Физички Класа Прибор, Спортски Образование Додатоци Цилиндри Поставени Училиште Отворено Малку

Се користи во општите средни училишта, при спроведување на експерименти или групирање на експерименти �

DEN 2116.80

K99 Подморница Подеми и Падови Принцип Демонстратор Училиште Класа Физички Механика Наставни Помагала Образование

★Направен од лесен пластични материјали, кои се притисне на висока температура, заштитени од влага и тр

DEN 839.76