• Новак
Bettomshin Chucking Reamer 8мм H7 Волфрам Карбид Струг Машина Reamer Круг месо тело Мелничката Алатка за Сечење на Метал Обоени Метали Бакар 1pcs

Bettomshin Chucking Reamer 8мм H7 Волфрам Карбид Струг Машина Reamer Круг месо тело Мелничката Алатка за Сечење

DEN 213.36

Достапност
Достапно за нарачка

【Апликација】- Дизајниран за точни reaming во повеќето материјали, користење на сите видови на опрема, вклучувајќи завртки машини, бедем стругови, вежба притиска и обработка центри.Може да биде рачен или инсталиран на машини за дупчење на работа.Готовиот производ може да биде мазна, здрава и поубаво.Достигнува H7 ниво на дупчење точноста и го намалува површина грубост на workpieces.Совети : *Reamers може да се користи за процесот на дупки во мали прекини врз основа на водечката функција, како што се : дупки со дијаметар толеранција во ≤IT8; дупки со барањата на површина грубост (≤Rz12 genrally); дупки со барањата во заобленоста толеранција; дупки со барањата во cylindricity; зачекори дупки (различен дијаметар дупки на иста оска); серија дупки (дијаметар дупки на иста оска) со барањата на високи coaxality.Дупки може да биде со точна големина и форма по reamers' обработка.*се Користи за полу-заврши обработка и заврши обработка на дупки.Reamers се користат за светлина се намали, поправка работа, отстранување на акции или едноставно за проширување дупки. 【Директно Flute Алатка】- Овозможува чипови да се соберат во флејта при сечење, добро прилагодени за повеќето апликации во плитки места.【Спецификации】- Сечење Кол. *Погоден за нерѓосувачки челик, јаглероден челик, од леано железо, умре челик, од легиран челик, алатка челик, обоени материјали.Изработени од термички обработени волфрам карбид.Апликации : *Може да се користи за обработка на дупки, главно за да се подобри обработка прецизност на дупки и намалување на грубост. 【Круг месо тело】- Може да се користи со широк спектар на алатка за одржување на системите.Bettomshin Chucking Reamer 8мм H7 Волфрам Челик Струг Машина Reamer Technical Параметри*Сечење Кол.*На Reamer е со една или повеќе машина заби. 【Соголени Алатка】- Карактеристики само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги, погоден за широк опфат на апликации.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат