• Новак
Etdane Не се Лизга Куче Чизми Водоотпорен Милениче Чевли за Мали до Големи Куче Кученце Работи Пешачење Шепа Заштитници Рефлексивни Лента за Зимски Летен Снег Топла Т

Etdane Не се Лизга Куче Чизми Водоотпорен Милениче Чевли за Мали до Големи Куче Кученце Работи Пешачење Шепа

DEN 1418.40

Достапност
Достапно за нарачка

????Обезбедува совршена шепа заштита - Тоа е изработен од мека и водоотпорен материјал кој може да се задржи на кучето е шепа суви и чисти кога се на отворено или во врнежлив ден.Windproof и дише материјали исто така може да се задржи на кучето е шепа топло и работи и играње среќно. ????Прилагодливи и безбедно кучето е bootie - ова снег чевли имаат чевли јазик и две прилагодливи shoelace со рефлексивни лента која е лесно да се стави на / полетување, ракавици, исто така, може да остане на добро без да се премине и чувајте ги во место.Мисловните ремени подобрување на видливоста сите ноќ ,исто така, направи вашето куче безбедно. ????Не се лизга За заштита од остри трње и топла тротоарот кога вашето куче да одат надвор; Спречување на вашето куче од смрзнатини и лизгање на снежните и ледените патишта. ????Забелешка - ако вашето куче не носи чевли пред тоа, ви предлагаме да носи чевли за вашето куче за само еден час секој ден, за една недела за да им помогне да се користи за да се.Треба да се надгледува вашето куче и ве молиме да ги тргнеме чевлите ако вашето куче е шепи и глуждовите се навлажни или повредени или имате било какви други непријатно услови.Не носат чевли за долго време (повеќе од 5 часа) како на топлина може да предизвика непријатност за вашето куче. ????Куче чевли & чизми големина водич - мерка вашето куче е напред & назад шепа и го избере поголема големина за да се обезбеди удобно.Многу кучиња имаат поширок предни шепи од задните шепи.Место на шепа на парче хартија и мерење на ширината и должината на кучето е шепа, тогаш проверете нашата големина водич да се избере соодветна големина.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Куче Чевли Водоотпорен Против Пролизгување Дожд Чизми Топол Снег Рефлексивни за Мали Средни Голема Пет Спортски

Здрав Сол Не се лизга,Носатотпорни,залакотпорни,еколошки,единствено не се скрши,совршено се заштити ва

DEN 2347.20