• Новак
Weatherbeeta, Flexi Школка Hind Крос-Кантри Чизми, Црна Кочан

Weatherbeeta, Flexi Школка Hind Крос-Кантри Чизми, Црна Кочан

DEN 719.52

Достапност
Достапно за нарачка

Лесни и тешки и флексибилни штрајк подлога дека контури на коњи нога создавање совршено се вклопуваат.Дише microperforated neoprene надеж дека не носи вода за одржување на чизми континуирано лесен.Облик на нога и габи околу fetlock област без ограничување на природен акција на коњи движење за удобност и заштита.Отворите за вентилација во надворешната школка за да помогне во одржување на тетивите и лигаментите кул.Безбедна двоен допир се прилагодува лента затворачи со притиснете студ копчето.Лесни, тешки, и флексибилни штрајк подлога дека контури на коњот нога создавајќи совршено се вклопуваат.Дише, microperforated neoprene надеж дека не носи вода, одржување на чизми континуирано лесен.Затворена пред кои е мек и флексибилен под коленото за да се обезбеди удобност и леснотија на движење.Отворите за вентилација во надворешната школка за да помогне во одржување на тетивите и лигаментите кул.Безбедна, двоен допир се прилагодува лента затворачи со притиснете студ копчето.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат