• Новак
Sperry Saltwater Дожд Подигање (Мало Дете/Голема Дете)

Sperry Saltwater Дожд Подигање (Мало Дете/Голема Дете)

DEN 1197.60

Достапност
Достапно за нарачка

100% Синтетички.Увезени.Гумен ѓон.Вратило мерки околу 6" од лак.патент затворање за безбеден и лесно се вклопуваат за вклучување/исклучување.не-означување гума lugged outsole со бран-siping за крајна влажни/сува влечење.остри кожа барел-алкохол детали.Удобен страна патент за лесно вклучување/исклучување.Издржливи гума и синтетички горниот.Фиксна барел алкохол за додавање детали.Отпорен на вода градежништво.Вулканизирана дното за перница и флексибилност.Еден над глуждот подигање наменета за дожд или snow.Zip на затворање со toggle laces.Во 1935 година, Павле Sperry измислил првиот светски и повеќето траен брод чевли.Каде се сите други обувки брендови се сметаа за секоја педа на тера firma, од највисоките snowcapped врвови на најниско пустината долина, од бејзбол дијаманти на кошаркарски игралишта, Sperry Топ-Sider има бујна преку помагање на сите кои ја сакаат водата господар на светот е крајната граница океаните, езера и реки на Планетата Земја.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Куче Чевли Водоотпорен Против Пролизгување Дожд Чизми Топол Снег Рефлексивни за Мали Средни Голема Пет Спортски

Здрав Сол Не се лизга,Носатотпорни,залакотпорни,еколошки,единствено не се скрши,совршено се заштити ва

DEN 2347.20