• Новак
CHICIRIS Коњ Тетива Чизми, Дише Коњ Нога Заштитни Чизми Еластична за Јава за Скокање за Обука

CHICIRIS Коњ Тетива Чизми, Дише Коњ Нога Заштитни Чизми Еластична за Јава за Скокање за Обука

DEN 1692.00

Достапност
Достапно за нарачка

[Совршено се Вклопуваат] Anatomically формирана и обликувани за да се обезбеди совршено се вклопуваат за да коњот нога. [СТП Neoprene] СТП школка, внатрешната обвивка на чизми е neoprene што обезбедува удобност за еден коњ кога се носи за долги периоди. [Добра Заштита] Коњ нога чизми за заштита на коњот ногата од повреда или намали штетата кога коњ скокање во текот на пречка. [Лесен и Дише] Донесе релаксирачки удобност, лесни, дише и меко пополнување, намалување на пот и триење. [Силна Поддршка] Коњ скокање чизми за да се заштитат слабите делови како што се на тетивите и крвните садови на коњ нозе.Функција : 1. [СТП Neoprene] СТП школка, внатрешната обвивка на чизми е neoprene што обезбедува удобност за еден коњ кога се носи за долги периоди.2. [Лесен и Дише] Донесе релаксирачки удобност, лесни, дише и меко пополнување, намалување на пот и триење.3. [Добра Заштита] Коњ нога чизми за заштита на коњот ногата од повреда или намали штетата кога коњ скокање во текот на пречка.4. [Силна Поддршка] Коњ скокање чизми за да се заштитат слабите делови како што се на тетивите и крвните садови на коњ нозе.5. [Совршено се Вклопуваат] Anatomically формирана и обликувани за да се обезбеди совршено се вклопуваат за да коњот нога.Спецификација : Предмет Тип : Коњ Поддршка Boots Material : СТП+Neoprene Purpose : Заштита и перница коњ нозете Пакет Листата : 2 x Коњ Поддршка Boots Note : 1. Ве молиме овозможи 0‑1cm / 0-0.4 во грешка поради прирачник за мерење.2. На рака големина е вистинската должина на употреба.

Спецификацијата

Item Type:
 Horse Support Boots
Material:
PU+Neoprene
Purpose:
Protect and cushion horse legs
Package List:
2 x Horse Support Boots :
1. Please allow 0‑1cm / 0‑0.4in error due to manual measurement. :
2. The strap size is the actual length of use. :

Со стоката дадена додека купуваат

SUNFURA Куче Чизми Дише Милениче Чевли, Мрежа Кутре Шепа Заштитник со Рефлексивни Ремени Трајни Против Пролизгување

【ДИШЕ МРЕЖА Марко најдолгиот и најголем дел; Мерење на растојанието и да се најде соодветната големина

DEN 311.76