• Новак
Г-Дин Заптивка Shifter Boot-Големи

Г-Дин Заптивка Shifter Boot-Големи

DEN 769.20

Достапност
Достапно за нарачка

Вистински Г-дин Заптивка производ.Дизајниран за перформанси.Изработени од квалитетни материјали.Лесна инсталација.Издржливи и долготрајни.Користејќи ја својата '57 Chevy како тркалање тест кревет, повлечете racer Џо Hrudka започна најпознатите заптивка компанија во светот повеќе од половина век (основана во 1964 година).Зграда име за себе и неговата компанија се натпреваруваат во Кливленд-област песни Norwalk и Dragway 42, Hrudka брзо воспостави Г-дин Заптивка како да одат-да заптивка извор за тркачи со линија на главата дихтунзи, издувните дихтунзи, масло тавата дихтунзи, и сврзувачки елементи кои запечатени совршено во секое време и издржа на казнувањето температури и притисоци на трки.Сега важен дел од Holley Перформанси, Г-дин Заптивка продолжува да се прошири примената покриеност со се повеќе и повеќе нови производи за тркачки автомобили и мускулни автомобили слично.Над дихтунзи што го направија Г-дин Заптивка бренд она што е денес е бесконечен спектар на високо-перформанси делови, вклучувајќи carburetor и гориво компоненти на системот, хром-обложено додатоци да се облекуваат вашиот мотор залив, гориво адитиви, shifter додатоци, ладење-систем додатоци, специјализирани алатки, и широк спектар на тешки-должност суспензија и погонска група компоненти.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

SUNFURA Куче Чизми Дише Милениче Чевли, Мрежа Кутре Шепа Заштитник со Рефлексивни Ремени Трајни Против Пролизгување

【ДИШЕ МРЕЖА Марко најдолгиот и најголем дел; Мерење на растојанието и да се најде соодветната големина

DEN 311.76