• Новак
Зелена Земјата, 12 оз, 125-Count, Compostable Чинии, Природни Бамбус Влакна, Секојдневни Садови - Biodegradable – за Еднократна употреба - Тркалезна Форма - Микробранова печка-Safe - Глу?

Зелена Земјата, 12 оз, 125-Count, Compostable Чинии, Природни Бамбус Влакна, Секојдневни Садови - Biodegradable

DEN 489.36

Достапност
Достапно за нарачка

12 оз Бамбус Сад, Пакување од 125. Compostable, Еколошки, Biodegradable, и Глутен Слободни.Направен од Бамбус Влакна, Содржи Никакви Пластични или Восок Обвивка.Совршен за одржување или складирање на храна, како што се супите или салати.Погоден за Топла и Ладна Храна.Нафта & Течни Отпорни.Микробранова Безбедно.Идеален за Комерцијална Употреба во Ресторани, Diners, Кафулиња, и Храна Камиони.Исто така Погоден за Лична Употреба.Заштита на животната средина и планетата со изборот да ги користите овие Зелени Земјата Бренд Контејнери.Направен од бамбус влакна и без вештачки бои и бои, овие садови се ecofriendly алтернатива за styrofoam и пластика.Compostable во индустриски објекти, не се погодни за дворот компостирање.Бамбус е еден од најдобрите материјали кога станува збор за ракување со топли температури.Па може да се меша и натпревар сите вашата храна!Чувајте ја вашата топла или ладна храна со самодоверба кога ќе се користи Зелен Земјата контејнери.Не се ограничени само на готвена храна, на овие контејнери, исто така може да се користи за да се одржи вашата состојки, зачини и различни предмети.Тие се ликвидни и масло отпорни, како и светлината се намали отпорни.ЗАБЕЛЕШКА : Чување на течности за долг период на време може да ги над-наситен сад.За екстра заштита при складирање на храна, ние го препорачуваме поставата на дното на контејнери со фолија за да се спречи протекување, или кршење, од дното.Производ Вклучува : 125-count 12oz Бамбус Чаши.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

CYHO Чинијата Rustless Челик, Додаток за Полнење за Добивање Заедно;за Домаќинството;Кујната;Поднесување Куќа;Кантина,

Проширам рамката на crimping слив да се спречи вашите раце галење.Производот е ставен повеќе непречено за д

DEN 153.12