• Новак
Мажите Четка за Бричење, Бричење Брада Четка Компактен Преносни Остатоци Нечистотија Отстранување Ергономски се Справи со Мека Коса за Коса Салон за Домашни Патув

Мажите Четка за Бричење, Бричење Брада Четка Компактен Преносни Остатоци Нечистотија Отстранување Ергономски

DEN 1288.80

Достапност
Достапно за нарачка

Исплакнете ја со ладна вода после бричење за да помогне да се намали порите. Конечно, исплакнете го со четка за бричење, потрошувачка надвор од вода, и место на влакната свртени надолу на т.Функција : 1.Забрането е да се користи сите алкохол-што содржи производи по бричење.Само нежно извлечете ја на лицето.Ако бричење во спротивна насока, ќе бидат оштетени и брада може да растат во кожата. Не ставајте тешки притисок на жилет, во спротивно тоа може да ја оштетат и да ја иритираат кожата.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Бричење Brush Material : Нерѓосувачки челик + четка hair Handle Боја : Пиштол Color How да се Користат : 1. Во согласност со ергономски дизајн, рачката е лесен за контрола и да работат.Лесно да се чисти и да го користите.Во согласност со ергономски дизајн, рачката е лесен за контрола и да работат. Користете бричење крем и месете за најмалку 20 секунди до пена.Висок квалитет на четка косата, кожата мека и‑пријателски, добро за дистрибуција на пена, да ви помогне да го ублажи бради. Висок квалитет на четка косата, кожата мека и‑пријателски, добро за дистрибуција на пена, да ви помогне да го ублажи бради.Ако раст насока на грлото брада е спротивна на онаа на лицето, на пример, ако тоа расте нагоре, мора да се избричат нагоре.Мала тежина и во мали димензии, лесна за носење, погоден за домашна употреба и професионални коса салон.

Спецификацијата

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Shaving Brush
Material:
Stainless steel + brush hair
Handle Color:
Gun Color
How to Use:
1. Before shaving, please use hot water to soften the beard, open the pores, and clean the skin. :
2. Dip with shaving oil or shaving cream to make the shaving process smoother and protect the skin. :
3. Use shaving cream and knead for at least 20 seconds to foam. :
4. Brush the beard with a shaving brush to make it not close to the face and soften the beard. :
5. Choose a with good texture, the grip has proper weight and good balance. :
6. Shave along the growth direction of the beard. If shaving in the opposite direction, the will be damaged and the beard may grow into the skin. If the growth direction of the throat beard is opposite to that of the face, for example, if it grows upwards, you must shave upwards. :
7. Do not put heavy pressure on the razor, otherwise it may damage the and irritate the skin. Just gently slide the on the face. :
8. Rinse with cold water after shaving to help shrink the pores. It is forbidden to use all alcohol-containing products after shaving. :
9. In case of accidental scratches, please use wet alumstone or lip balm to help stop the bleeding. :
10. Finally, rinse off the shaving brush, drain off the water, and place the bristles facing down on t :

Со стоката дадена додека купуваат