• Новак
10 Избрани 'Автомобил и Решетката' Честитки со Коверти 4 x 5.12 инчен - Сет од 10 Ви Благодарам Картички Кој Црвениот Автомобил и Решетката за Секоја Прилика M2120

10 Избрани 'Автомобил и Решетката' Честитки со Коверти 4 x 5.12 инчен - Сет од 10 Ви Благодарам Картички Кој

DEN 261.36

Достапност
Достапно за нарачка

10 ВИ БЛАГОДАРАМ ЗАБЕЛЕШКА КАРТИЧКИ - во Внатрешноста на текстот гласи : "Ви Благодарам." Ако сте во потрага за еден сет на честитки совршен за Татко или Дедо, тогаш овие елегантен картички кој предната решетка на некои класичен црвен roadsters се во право оние за вас.Да им покажеме колку многу ти е гајле, со пишување лична белешка на просторот обезбедени во внатрешноста на картичката.Бродови со коверти и обновливи кутија.МИНИ ПОЗДРАВ КАРТИЧКА SET - 4 x 5.12 Инчен картички вклучувајќи благодарност salutation.За ваша погодност, 10 бела коверти ќе бидат опфатени со асортиман на картички.Било класичен автомобил удар ќе бидат задоволни со еден од овие, па цел денес!Ние нудиме широк избор на дизајни и уметнички стилови, нуди уникатен натпревар за мажи и жени во потрага за правото notecard за нивните посебни, лична порака.ЗА СИТЕ ПРИЛИКИ - Совршен, висок квалитет на канцелариски благодарен за било момент или да се изразам благодарност исполнет чувства кон семејството, најдобри пријатели, или бизнис свој колега.Картички брод со коверти и се заградени за својата погодност.А сорта на уметност и дизајн во нашата забелешка картичка поставува изгледаат одлично намести!Обидете се кадрирање нив поединечно, или групирање на повеќе во техника на колаж рамка, да се создаде визуелно привлечен ѕид оркестарот.На поздрав картичка е на насловната страна е малку подолго од задната страна за лесно отворање (да, тоа е намерно); Печати на барање технологија помага во намалување потроши хартија и материјал.Секој notecard е направен од дебела, трајни cardstock (не папирус, природно) со 30 проценти од рециклираната содржина, минимизирање на влијанието врз животната средина; На канцелариски материјал е направен во САД и Канада. 4" x 5.12" Забелешка Картички. 5" x 7" Честитки. 8.5" x 11" Џамбо Картички.Assortments од 10, 20 , 36+ Картички.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат