• Новак
60° Мелење Машина Малку, Chamfer Крајот Милиони Едноставни за Ракување Професионални Трајни производи за Индустриски Материјали(D660°50L)

60° Мелење Машина Малку, Chamfer Крајот Милиони Едноставни за Ракување Професионални Трајни производи за Индустриски

DEN 256.56

Достапност
Достапно за нарачка

4 in Shank Дијаметар : Прибл.2 in Total Должина : Околу.3 in Total Должина : Околу.Единствен, еден-парче дизајн го прави полесно за остатоци добиени во сечење процес да падне без затнување на алатката.На chamfering алатка се користи главно за 60° chamfering или коси дупка на работното парче, и chamfering рабови и агли на секоја површина. На 3‑flute дизајн може да се заврши со обработката на конусна површина на едно време, која е погодна за мали сечење износ обработка. Единствен, еден-парче дизајн го прави полесно за остатоци добиени во сечење процес да падне без затнување на алатката. Професионални chamfering дизајн може да engrave и полски работното парче без истовар. 75mm / 3in D10 x 60° x 75 LTip Дијаметар : Прибл. 75mm / 3in D8 x 60° x 60 LTip Дијаметар : Прибл.4in D6 x 60° x 50 LTip Дијаметар : Прибл.5 in Total Должина : Околу.5 in Shank Дијаметар : Прибл.

Спецификацијата

Item Type:
Chamfer End Mill
Material:
Tungsten steel
Chamfer:
60°
Application:
Aluminum and copper milling cutter tools, engraving milling cutter bits
Specification:
D12 x 60° x 75L :
Tip Diameter:
Approx. 12mm / 0.5in
Shank Diameter:
Approx. 12mm / 0.5in
Total Length:
Approx. 75mm / 3in
D10 x 60° x 75L :
Tip Diameter:
Approx. 10mm / 0.4in
Shank Diameter:
Approx. 10mm / 0.4in
Total Length:
Approx. 75mm / 3in
D8 x 60° x 60L :
Tip Diameter:
Approx. 8mm / 0.3in
Shank Diameter:
Approx. 8mm / 0.3in
Total Length:
Approx. 60mm / 2.4in
D6 x 60° x 50L :
Tip Diameter:
Approx. 60mm / 2.4in
Shank Diameter:
Approx. 6mm / 0.2in
Total Length:
Approx. 50mm / 2in
D4 x 60° x 50L :
Tip Diameter:
Approx. 4mm / 0.2in
Shank Diameter:
Approx. 4mm / 0.2in
Total Length:
Approx. 50mm / 2in
D3 x 60° x 50L :
Tip Diameter:
Approx. 3mm / 0.1in
Shank Diameter:
Approx. 3mm / 0.1in
Total Length:
Approx. 50mm / 2in
Package List:
1 x Chamfer End Mill :

Со стоката дадена додека купуваат