• Новак
Нијагарините Машина N75817 Кобалт Челик Крајот Мелница, Груб-Теренот Погруб, TiAlN Обложени, 4 Флејта, Chamfer Крајот, 1/2 Сечење Должина, 3/16 Сечење Дијаметар

Нијагарините Машина N75817 Кобалт Челик Крајот Мелница, Груб-Теренот Погруб, TiAlN Обложени, 4 Флејта, Chamfer

DEN 252.00

Достапност
Достапно за нарачка

Погруб крајот мелници се посебна намена алатки чија чип-кршење сечење на рабови се создаде мали чипови за тешки намалување и отстранување на повеќе материјал за помалку време отколку конвенционалните крајот мелници, со минимални вибрации (дијалог).Ова им овозможува на компанијата контрола над производството, од супстрат за обложување, која е од суштинско значење за клиентите во различни индустрии, особено aerospace и автомобилската.Roughing крајот мелници имаат чип-кршење сечење на рабови кои се отстрани материјал во помалку време отколку конвенционалните крајот мелници.Титаниум алуминиумски нитрид (Ti Al N) слој подмачкува крајот мелница за висока температура стабилност и отпорност на триење на високо сечење брзина, нудејќи подобра отпорност на топлина од Калај и Ti CN облоги.Бројот на флејта да варира во зависност од дијаметарот да се оптимизира на храна и намалување на стапката. Специјализирана во областа на крајот мелници, сечење мелници, и пили, компанијата е со седиште во Њујорк и произведува своите алатки на објекти во Пенсилванија и Масачусетс.Крајот мелници се дизајнирани да се отстрани материјалот и да се создаде мулти-димензионална форми и профили.На крајот мелница има Weldon месо тело.Не-центар-сечење на крајот мелници за апликации како што се периферните мелничката и завршна обработка, но не може да се направи фрлам намалувања.На месо тело е крајот на алатката, што се одржа во место со алатка носителот или машина.На кобалт челик супстрат може да се работи на брзини побрзо и останува остра подолго од високо-брзински челик алатки, нудејќи отпорност на топлина и триење.На 30-степен хеликс агол салда пониски агли "силни најсовремена за тешко-да-машински материјали со повисоки агли' зголемен сечење акција.000" за сечење дијаметри од 1" или под; +0.Бројот на флејта може да се движат од два до осум.Таа, исто така нуди зголемена цврстина за отпорност на триење и може да ја намали потребата за мазива врз основа на апликацијата.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

60° Мелење Машина Малку, Chamfer Крајот Милиони Едноставни за Ракување Професионални Трајни производи за Индустриски

4 in Shank Дијаметар : Прибл.2 in Total Должина : Околу.3 in Total Должина : Околу.Единствен, еденпарче дизајн го прави �

DEN 256.56