• Новак
20 Пак Дрво Мини Chalkboards Знаци со Поддршка Easels, Место Картички, Мал Правоаголник Chalkboards Табла за Свадби, Роденден Партии, Порака Одбор Знаци и Настан Декорации

20 Пак Дрво Мини Chalkboards Знаци со Поддршка Easels, Место Картички, Мал Правоаголник Chalkboards Табла за

DEN 215.76

Достапност
Достапно за нарачка

Здрав материјал : Нашите мини chalkboards се направени на en-friendly и безбедност на дрво, пакетот вклучува 20 мини chalkboards, раководител на chalkboard е 4" x 3", пакет доаѓаат индивидуално спакувани во пластични кои спречија.гребење и оштетување.Обновливи и практична настава : мали табла е erasable и обновливи, може да се користи последователно по бришејќи со гумичка.Лесно расклопување и чување на : Chalkboards со отстранлив стенд овозможува да застане и на маса, малку се залага може да се свитка надолу рамни, што ги прави лесни за чувајте или пренесувајте, правоаголна форма дизајн и црна боја.Мулти функционални порака одбор : Можете да поставите мини chalkboard хоризонтално или вертикално за да се покаже вашата порака за свадба партија табела броеви, место картичка, корист ознака, растенијата декоративни знак, храна етикети, храна име картичка декоративни знак, и така натаму.Мини chalkboards се совршени за свадби и настани, канцеларија, кујна, име ознаки, мини храна мени одбор.Овие мини chalkboard знаци може да биде како храна знаци, место картички, име ознаки, масата броеви и лесно да се пишуваат пораки, белешки, цени, молитви и повеќе.Ние може да го користат за Божиќ, свадби, детски занаети, вклучена маси, вечера партии и мини мени одбори .Светлината квалитет и едноставно расклопување ви овозможи да го однесе каде што сакате.Одличен за детска уметност и занаети, Оставете слатки зборови за вашиот љубовник.Функција: Материјали : Дрво Големина : Прибл. 4 * 3 инчен Тежина : 0. 47 оз Пакет се вклучени : 20 x Мини Chalkboards Топло известување : На chalkboards не се препорачува да се користи течни креда маркери за да напишам; Сте имале подобро да користите редовно креди за пишување на нив.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат