• Новак
Teabloom Совршена Мерка Лабава Лист Чај Лажица - Премиум Квалитет, Од Нерѓосувачки Челик Лажичка Чај

Teabloom Совршена Мерка Лабава Лист Чај Лажица - Премиум Квалитет, Од Нерѓосувачки Челик Лажичка Чај

DEN 214.80

Достапност
Достапно за нарачка

Чај лажичка за црн чај, зелен чај, улонг чај, бел чај, chai чај, билен чај и зачини.Совршена големина за steeping совршен првенство : 1.5 tsp дел - топки до уште поголеми чај остава со леснотија. 18/8 Храна одделение бранеа од нерѓосувачки челик.Ќе не ' рѓа, пауза, или се топи како и други лажички.Лажичка мерки 5.1 инчи (13 cm) долг од 1.2 инчи (2.5 cm) во најширока точка.Лесно да се чисти и машина за миење садови безбедно.Задоволство Да Се Гарантира.Teabloom е снабдувач на избор на луксузни хотели во светот, и производителот на најголемата светска селекција на стакло teapots.Основана на години на работно искуство во чај бизнис, ние сме посветени на услуги на клиентите и стоиме зад нашите производи со полн една година гаранција.Teabloom е снабдувач на избор за пет-star хотели во светот, и производителот на најголемата светска селекција на стакло teapots, стакло teacups чај и додатоци.За разлика од повеќето други стакло и керамички чај производи на пазарот кои може да содржат токсини, Teabloom производи од стакло се рачно направена со користење на не-токсични borosilicate стакло.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат