• Новак
G1/2-14 Цевка Тема Допрете, Мала Големина Практични Сечење Алатки High Speed Челик Допрете за Нерѓосувачки Челик

G1/2-14 Цевка Тема Допрете, Мала Големина Практични Сечење Алатки High Speed Челик Допрете за Нерѓосувачки

DEN 410.16

Достапност
Достапно за нарачка

Строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, висока безбедност фактор, може да се користи со мир на умот.Темата спецификација е G1/2in, го допрете должина е 8cm, и корисни должина на допрете го е 3cm.Лесен за употреба и со добри перформанси, со мали димензии, лесна за носење и чување.Оваа допрете го е погодна за нерѓосувачки челик, железо, леано железо, од легиран челик, јаглероден челик, абразивни челик и други тешки‑до‑машина метални материјали.Направени од високо‑брзински челик материјал, со висока цврстина, може да се намали многу добро.Функција : 1. Оваа допрете го е погодна за нерѓосувачки челик, железо, леано железо, од легиран челик, јаглероден челик, абразивни челик и други тешки‑до‑машина метални материјали.2. Направени од високо‑брзински челик материјал, со висока цврстина, може да се намали многу добро.3. Темата спецификација е G1/2in, го допрете должина е 8cm, и корисни должина на допрете го е 3cm.4. Строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, висока безбедност фактор, може да се користи со мир на умот.5. Лесен за употреба и со добри перформанси, со мали димензии, лесна за носење и чување.Спецификација : Предмет Тип : Цевка Тема Tap Standard : American Number на Теми По Инч : 14 teeth Tooth Растојание : Прибл. 1.81 mm / 0.1 in Thread Толеранција Одделение : H2 Material : Висока брзина steel Thread Спецификација : G1/2in Tap Должина : Околу. 8cm / 3.1 in Useful Должина на Допрете : Прибл. 3cm / 1.2 in Shank Дијаметар : Appeox. 1.2 см / 0.5 во Пакет Листа : 1 x Допрете .

Спецификацијата

Item Type:
Pipe Thread Tap
Standard:
American
Number of Threads Per Inch:
14 teeth
Tooth Distance:
Approx. 1.81mm / 0.1in
Thread Tolerance Grade:
H2
Material:
High speed steel
Thread Specification:
G1/2in
Tap Length:
Approx. 8cm / 3.1in
Useful Length of Tap:
Approx. 3cm / 1.2in
Shank Diameter:
Appeox. 1.2cm / 0.5in
  :
  :
Package List:
1 x Tap  :

Со стоката дадена додека купуваат

Резен алат, Висока Цврстина Практични 8cm Цевка Тема Допрете Цевка Тема Допрете парична Казна Workmade за Нерѓосувачки

Строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, висока безбедност фактор, може да се користи со

DEN 415.20