• Новак
Полињата за Алатка H8S Шарки Цевка Машина за Челик, 8-Инчен

Полињата за Алатка H8S Шарки Цевка Машина за Челик, 8-Инчен

DEN 287.76

Достапност
Достапно за нарачка

Дизајниран за брзо сечење на 6-Инчен преку 8-Инчен челични цевки, тешки-ѕидот челични цевки и леано железо цевка.Функционира со минимални машина ротација што е потребно за тесна четвртини.Може да се користи како цевки секачи.Чисти се сече со ограничена crimping или виткање.Еднакво ЦВРСТИ дел # 468-S. Полињата за Производство е производство на парична казна алатки за светот професионални занаети од нејзиното основање во 1896 година од страна на Карл Полињата.Полињата за слави својот 118th година на бизнис во 2014 година. Од компанијата почетокот, Полињата за соработници имаат измислено алатки кои постојано да стане стандардите за индустријата, вклучувајќи го и Брзо Ослободување Цевки Машина, разни алати за пластична цевка, vises, плус Шарки Секачи и Ротари секачи за голем дијаметар на цевка.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат