• Новак
Hanchen Магнетни Цевка за Гас Машина за Сечење Цевка Bevel Машина Beveling Машина CG2-11 (Магнетни Цевка Машина за Сечење-LCD (Подобрување на тип), 220V)

Hanchen Магнетни Цевка за Гас Машина за Сечење Цевка Bevel Машина Beveling Машина CG2-11 (Магнетни Цевка Машина

DEN 1792.80

Достапност
Достапно за нарачка

ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ СЕЧЕЊЕ : Прецизност помалку од 1mm.Сечење процес ги исполнува меѓународните индустриски стандарди и е сигурен.ЦЕЛОСНО АВТОМАТИЗИРАН ПРОЦЕС : телото донесува целосно автоматско процес, кој е лесен и лесно да се работи без прирачник, и е лесно да се работи.РАЧКИ од ДВЕТЕ СТРАНИ НА ГЛАВНИОТ МОТОР : Лесно собранието.Лесно да се справи.СУПЕР СИЛЕН АДСОРПЦИЈА : Супер силен адсорпција и супер против пролизгување функција направи сечење постабилна.ПРЕЦИЗНОСТ БЕЗБЕДНОСТ ТОКА : Повеќе експлозија-доказ под висок притисок.Hanchen Опис *Овој производ е направен од алуминиум и целата машина е компактен. *Оваа машина прифаќа постојано магнетно тркало да биде crawled и намалување на челични цевки, кои може да се намали на хоризонтална, вертикална и хоризонтална лица. *Оваа машина има карактеристики на добриот сечење обемот и удобен операција.Ритам I/v45° *Широко се користат во нафта и хемиски цевковод инженеринг челични цевки за сечење. *Имајте на ум : Ако сечење дијаметар (ø23.6in или повеќе) е потребен, челик појас уред собрание (изборен) е потребна.Параметри Модел : CG2-11 Тело Димензија : 13.7 во*12.2 во*7in Влезен напон : AC220 V/50 Hz, AC110 V/60 Hz Сечење бесшевни челични цевки со дијаметар:ø4.25in Сечење на цевката ѕид брзина:0.23-2 во/мин Сечење челик брзина:2-29.5/мин Магнетни адсорпција:>110 lb Тежина:44 lb Забелешка Ние обезбеди ЕДНА ГОДИНА гаранција за секој наш клиент.Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате директно.Ние ќе ви одговори што е можно поскоро.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Цевка Машина Носат Околу Бакар Месинг Алуминиумски Цевки за Сечење Капацитет 3-32-милиметри Направени во Кореја

Цевка Машина Да Ги Носите.Сега Може Да Се Намали Цевка Повеќе Погодно.Тоа Може да се Намали Чист Бакар, М�

DEN 955.20