• Новак
HFS(R) Тешки Алуминиум Права Цевка Клуч (10IN)

HFS(R) Тешки Алуминиум Права Цевка Клуч (10IN)

DEN 974.40

Достапност
Достапно за нарачка

[Size] : 10-инчен (околу 254 mm) алуминиумски права цевка клуч, стегање капацитет до 1 инч (околу 25 mm), вкупна должина од 260 mm.Тежина 0.45 КГ. [Карактеристики & Материјал] : Ова алуминиумска цевка клуч е речиси 40% полесен од традиционалните железни цевки клучеви на иста големина, има одлична издржливост, и е лесен во тежина и лесен за транспорт. [Примена] : Ова водоводџија е цевка клуч е погодна за затегнување и расклатување навој за цевки во различни форми и е лесно да се користи за станбени водовод и одржување. [Предности] : На права цевка клуч има serrated вилици и прилагодливи ореви, кои ги покриваат само-чистење теми, може да го замени кука клешти и пролет компоненти, тоа не е препорачливо да го користите овој клуч како чекан.Дизајн кој е особено погоден за работа во ограничени или ограничени области и во најтешките агли. [I-зрак Дизајн] : I-зрак се справи со е широк дизајн обезбедува одлични тежина дистрибуција за подобра залак од традиционалните клучеви.Стандард се справи со должина со широк грчевито држејќи се за површината за зголемување на комфорот и една рака операција.Тешки Алуминиум Права Цевка Клуч (10 IN).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Клуч Висока Јаглероден Челик L Тип Цевка Перфорација Надворешниот Хексагонални Ракави Клуч Лактот Двојно 6mm/7mm/8мм/9mm/10мм/11mm/12mm/13mm

Отстранете ја завртката и да ја поправите nut Selection на висок квалитет на челик, производот се повеќе издрж

DEN 401.76

Водовод Клуч, Висока Цврстина Индустриски Одделение Рака Алатка Тешки Цевка Клуч за Автомобил Поправка водовод

Може да се користи за автомобил поправка, водовод поправка, цевки демонтажа, rusty орев демонтажа.Клуч тел

DEN 343.20