• Новак
USB DVD Писател, Високи Перформанси Погодно Надворешни Оптички Диск, Практични Преносни Ултра-Тенки за Компјутер Дома Десктоп, Лаптоп

USB DVD Писател, Високи Перформанси Погодно Надворешни Оптички Диск, Практични Преносни Ултра-Тенки за Компјутер

DEN 2390.40

Достапност
Достапно за нарачка

Ултра-тенок и ултра-лесни USB DVD писател усвојува класичен дизајн, и тоа е лесно да се носат.Нема потреба да ги инсталирате драјверите, преносни DVD писател поддршка plug and play, кои, исто така, поддржува повисоки перформанси.Надворешни оптички диск овозможува да биде погодна за десктоп и лаптоп компјутери со USB порти.Оптимизиран коло помага оптички диск за заштеда на енергија со ниска потрошувачка на енергија, ниту надворешно напојување потребно.Компатибилен за XP / 2003 / за 8 / Vista / 7 / 8.1 /10 / за / OS систем.Функција : 1. Нема потреба да ги инсталирате драјверите, преносни DVD писател поддршка plug and play, кои, исто така, поддржува повисоки перформанси.2. Надворешни оптички диск овозможува да биде погодна за десктоп и лаптоп компјутери со USB порти.3. Компатибилен за XP / 2003 / за 8 / Vista / 7 / 8.1 /10 / за / OS систем.4. Оптимизиран коло помага оптички диск за заштеда на енергија со ниска потрошувачка на енергија, ниту надворешно напојување потребно.5. Ултра-тенок и ултра-лесни USB DVD писател усвојува класичен дизајн, и тоа е лесно да се носат.Спецификација : Предмет Тип : Оптички drive Interface Тип : USB2.0 Disc Димензии : 12cm, 8cm Operating Систем : За Windows XP/2003/ за Windows8/ Vista / 7/8.1/10 / за Linux / за OS X 10system Working Модел : DVD+R=8 X (читај) DVD-R=8 X (читај) DVD+Повторно Запишување=8 X (читај) DVD-Повторно Запишување=6 X (читај ) DVD+R9 Двоен Слој=6 X (двоен слој 8.5 GB диск читање ) DVD-R9 Двоен Слој=6 X (двојно-layer 8.5 GB диск читање ) DVD-RAM=5 X (100 000 пати rewritable диск читање и пишување)Компактен Диск-Р=24 X (читање и пишување)Компактен Диск-Повторно Запишување=24 X (читање и пишување) Пакет Листа : 1 x USB Податочен Cable1 x Напојување Wire1 x Корисникот Manual1 x Оптички Диск Забелешка : Една од пристаништа е USB кабел за податоци, кои мора да бидат поврзани.Круг интерфејс е USB кабел за напојување, кој се користи кога снабдувањето со електрична енергија е недоволна, и тоа не е важно, ако тоа е обично поврзан.

Спецификацијата

Item Type:
Optical drive
Interface Type:
USB2.0
Disc Size:
12cm, 8cm
Operating System:
For WindowsXP/2003/ for Windows8/ Vista / 7/8.1/10 / for Linux / for OS X 10system
Working Model:
DVD+R=8X (read) :
DVD-R=8X (read) :
DVD+Re-Writable=8X (read) :
DVD-Re-Writable=6X (read ) :
DVD+R9 Dual Layer=6X (double layer 8.5GB disc reading ) :
DVD-R9 Dual Layer=6X (double-layer 8.5GB disc reading ) :
DVD-RAM=5X (100,000 times rewritable disc read and write) :
Compact Disk-R=24X (read and write) :
Compact Disk-Re-Writable=24X (read and write) :
Package List:
1 x USB Data Cable :
1 x Power Supply Wire :
1 x User Manual :
1 x Optical Drive   :
One of the ports is a USB data cable, which must be connected. The round interface is the USB power supply cable, which is used when the power supply is insufficient, and it does not matter if it is usually connected. :

Со стоката дадена додека купуваат