• Новак
Воздушна Перница CC Крем Печурки Шефот на Фондацијата, Печурки Шефот на Фондацијата, Воздух Перница CC Крем ББ Крем, Навлажнувачки Concealer, Навлажнувачки ББ Крем Шминка

Воздушна Перница CC Крем Печурки Шефот на Фондацијата, Печурки Шефот на Фондацијата, Воздух Перница CC Крем

DEN 537.60

Достапност
Достапно за нарачка

ТОА МОРА да СЕ ВИДИ ПРЕД да се ШМИНКА : Ако сакате да го направите да изгледа добро и долготрајни.(Совети : Кога ја користите, ако не можете да добиете ББ крем, не притиснете го копчето за филтер енергично, наместо да се стави во шише со главата надолу и допрете дното gentlely, така што нека ББ крем протокот на филтер, и потоа стои на шише исправно и може да се добијат ББ крем со сунѓер.КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : Свртете го капакот насока на стрелките на часовникот за да го отворите некоја заштитна фолија, влажни печурки главата со чиста вода, а потоа користете го чистат мали печурки издувам да преземе соодветна сума на фондацијата, мал број на рамномерно притисне шминка. >>>>>>Воздух Перница ББ Крем Печурки Главата Осветлувајќи Concealer Cushion Features : Лесно да се применуваат шминка : По мали печурки глава се навлажни, станува се поголем, помек, полесни, удобно на допир, нема мртви краеви, а целиот процес не е валкан и лесно да се применуваат шминка. По шминка, користете ги во прав за да се направи шминка, а потоа ги користат шминка спреј и лесно спреј шминка.Природата влага врз основа обезбеди одлична шири способност без иритација.Долготрајни concealer : Силна concealer способност, релативно добар покривање на ефектот на ултравиолетовите зраци, рамномерно заличи тонот на кожата, нежно поклопец, поклопецот порите, акни знаци, дамки на забите и парична казна concealer.Новата формула навлажнувачки својства се задржи на кожата се обновува и удобно во текот на денот. Ве молиме да се применуваат шминка во форма на "печат" и брзо туп, така што на шминка ќе биде повеќе послушни.Make-up ќе биде повеќе кожа-пријателски и се вклопуваат о).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат