• Новак
Аудио Isolator Модули, Заедничка Основа Висок Reducibility Бучава Филтер Модул Чувствителни за Внатрешна Уреди за Мали Автомобили

Аудио Isolator Модули, Заедничка Основа Висок Reducibility Бучава Филтер Модул Чувствителни за Внатрешна Уреди

DEN 1255.20

Достапност
Достапно за нарачка

Со висока сензитивност и висока reducibility, 10‑20 DB чувствителност повисока од слични low‑end трансформатор. Трансформатор материјал е избран од aerospace материјали, која има добар стареење отпор и отпорност на корозија.Во автомобил аудио, таму е еден вид на аудио пречки, како свирче звук, фреквенцијата на оваа бучава ќе се промени со брзина на моторот.Трансформатор материјал е избран од aerospace материјали, која има добар стареење отпор и отпорност на корозија.Со висока сензитивност и висока reducibility, 10‑20 DB чувствителност повисока од слични low‑end трансформатор.Функција : 1.Мал и компактен, погодна за вградување во мали простори како што се автомобил ентериери, и силна practicability.Да го стави едноставно, заедничка основа значи дека на основа поени на две електрични апарати не се во иста точка.Stereo dual‑канал независни дизајн, ќе има целосен тон чист и квалитетен звук, елиминирање на заедничка основа на бучава. 45 x 30мм / x 1.Две независни аудио материјали се користат со добар анти‑мешање перформанси и ефикасна изолација.Спецификација : Предмет Тип : Изолација Module Material : Resin Power Напон : DC5 VSize : Прибл.

Спецификацијата

Item Type:
Isolation Module
Material:
Resin
Power Supply Voltage:
DC5V
Size:
Approx. 45 x 30mm / 1.8 x 1.2in
Here are Some Common Sense of Noise and Common Ground:
Audio isolation transformer is a transformer used for audio signal transmission between systems or equipment, which can avoid some problems caused by cascading audio systems and realize the safe transmission of audio signals. :
What is a common ground? :
This product is an audio common ground isolator, which is effective for the noise caused by the common ground of the audio source and the receiving device. To put it simply, common ground means that the grounding points of two electrical appliances are not at the same point. Due to the difference in grounding resistance, noise is transmitted into the electrical equipment through the ground wire, causing interference. Because the grounding points of the two devices are different, common ground noise may be generated. In the car audio, there is a kind of audio interference, like a whistle sound, the frequency of this noise will change with the engine speed. Therefore, this product can only eliminate the noise and current noise caused by the common electric and common ground products, but cannot eliminate the noise caused by other :

Со стоката дадена додека купуваат