• Новак
Valu-Воздух SF5040 2 18 Мерач 2 во 1 Пневматски Бред Nailer и Спојувач со Носење

Valu-Воздух SF5040 2 18 Мерач 2 во 1 Пневматски Бред Nailer и Спојувач со Носење

DEN 958.80

Достапност
Достапно за нарачка

Дискови 18-ga.бред ноктите 5/8" - 2" и 18-ga. 1/4" круна staples 5/8"-1 5/8".Лесен алуминиум легура тело тежи само 3.2 килограми.Работни воздушен притисок 70-110 PSI (воздушен компресор е потребно).Алатката-бесплатно длабочина-на-возење на вредноста и брз џем ослободување. 360 степени прилагодливи издувни гасови и не-март гума совет.Вклучуваат футрола и две ленти од 18 GA бред ноктите/staples.Кабинет, трим, baseboard, чаир железнички, и да заврши работа. 360° алатката-бесплатно издувниот воздух .Топлина третираат алуминиумски домување .Алатката-бесплатно длабочина на вредноста .Брз Џем Ослободување.Не-март совет штити работа површини .Висок капацитет списание држи до 100 ноктите.Тежина : 3.3 lb .Димензија : 9.8"x9.7"x2.2" .Оперативен Притисок : 70-110 PSI .Fastener Тип : 18 Мерач Бред Ноктите/18 Тесен Колосек Круна Staples .Fastener Должина на : 18-ga.бред ноктите од 5/8" до 2" и 18-ga. 1/4" круна staples од 5/8" до 1 5/8".

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат