• Новак
Заварување Носителот Лемење Локатор Позиционер Хексагонални Одредување Заградата Алатка Мулти-Агол Заварување Стеги, Индустриски одделение алатки, потрошен мат?

Заварување Носителот Лемење Локатор Позиционер Хексагонални Одредување Заградата Алатка Мулти-Агол Заварување

DEN 369.36

Достапност
Достапно за нарачка

ЗАВАРУВАЊЕ НОСИТЕЛ : на заварување носител е дизајниран како дополнителна рака кој може да се одржи било железо објект брзо и прецизно.ДВОСТРАНО ДИЗАЈН : хексагонални заварување позиционер е дизајниран со двострано загради за заварување и собранието работа.РАЗЛИЧНИ АГЛИ : компактен аглеста дизајн за одржување на листови и цевки во аглите на 30, 45, 60, 75, 90, и 135 степени.СЈАЈ ПЛОЧА : на заварување носители се компактни со трајни висок сјај глеѓ endplates.ПРИМЕНА : заварување позиционер е погодна за загради и positioners во заварување, заварување, по повод одбележувањето цевна инсталација, и повеќе.Description These заварување носителот се отпорни, долготрајни, и resistive да ' рѓа и корозија.Може да се користи за 30, 45, 60, 75, 90, и 135 степен агли.На заварување агол дизајн на ова ви овозможува да работат со различни агли додека при заварување, собранието и означување на работа.Тоа е погодно да се поврзете делови и во голема мера се подобри работата на благосостојба.Features Welding носителот-Боја : Црвена.-Материјал : Алуминиум.-Големина : 8.4x6.9 cm/3.31x2.72 инч.Може да се користи за заварување, монтажа, по повод одбележувањето исклучување, лемење, позиционирање, усогласување, и подигнување на обоени материјали, како челик листови, профили и цевки.Исто така може да се користи како floater да се одделат челични плочи во практична примена.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат