• Новак
Minus33 Merino Волна 709 Katmai Мажите Експедицијата Тежина Дното – Нема Чеша Обновливите извори на Ткаенина

Minus33 Merino Волна 709 Katmai Мажите Експедицијата Тежина Дното – Нема Чеша Обновливите извори на Ткаенина

DEN 2879.76

Достапност
Достапно за нарачка

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% Merino Волна.Увезени.Машина За Миење.КВАЛИТЕТОТ на ЕКСПЕДИЦИЈАТА BASELAYER : 100% Merino Волна е супер меки и исклучително удобно.Оваа merino волна термички дното има флексибилност и топлина за да се направи овој суштински дел од вашиот надворешна опрема.ЕКОЛОШКИ : најдобар во лесно се грижи технологија значи дека вашата merino волна е машина перат и dryable.Нашата 100% Merino Волна е обновлив ткаенина.Нејзината влага wicking својства значи дека не треба да се мие почесто, па ќе се користи дури и помалку вода.НАПРАВЕНА за ДА се ВКЛОПИ : Големина XS да 3 XL и Високи Големини M-Високи за да XL-Високи.Minus33 нуди големи димензии за избор во редовно одговара.Outfitting секој од Хард-во-Работа на Хард-во-Игра.ИСКУСНИ БРЕНД : Иако постојат многу копи-мачки на пазарот денес, Minus33 е доверлив бренд од 2004 година. УВЕЗЕНИ : Како наследство на 100+ годишниот САД врз основа волнени компанија, Minus33 знае за квалитет и удобност во Merino Волна.Ние сме посветени да го носи најдоброто Merino Волна производи по разумна цена.ТЕХНИЧКИ ДЕТАЛИ : 100% 18.5 Micron Merino Волна 400 g/m2 Блокирам поврзана со изградба flatlock шевовите.Облека Тежина Големина Голем = 14.4 оз. (408 грама).UPF Оценка 50+.Блокирам Поврзана. 18.5 Micron. 100% Merino Волна UPF Оценка 50+.Minus33 Експедицијата Тежина облека го видел акција и во Antarctic и Арктикот, па дури и на врвот на Монт Еверест.Секој venturing надвор на студот ќе го поздрави нашата Експедиција облека со топло добредојде или како база, средината или надворешен слој.Кога ќе треба да се задржи на секогаш присутната ладна од успеваат во нашата Експедиција предмети ќе биде вашиот најдобар пријател.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат