• Новак
Nalgene MF75 серија Полистирен Лабораторија Bottletop Филтер, се Вклопува 33mm Вратот, Стерилни, Жолта Јака, 0.45 Micron, 75мм Мембрана Дијаметар, 500mL Капацитет (Случајот со 12)

Nalgene MF75 серија Полистирен Лабораторија Bottletop Филтер, се Вклопува 33mm Вратот, Стерилни, Жолта Јака,

DEN 4690.32

Достапност
Достапно за нарачка

Капацитет : 500ml; одговара шише вратот големина 33mm.Материјал : полистирен, домување и SFCA мембрана.Мембрана дијаметар : 75мм; големината на порите : 0.45 µm.Стерилни; еднократна употреба; има јака жолта.Овозможува вакуум филтрација на течност директно во стерилни шишиња.Оваа 500m L MF75™ серија 291 bottletop филтер единица се состои од полиестерски домување и 75mm/0.45 µm SFCA мембрански филтер.На стерилни за еднократна употреба ткиво култура филтер единица безбедно завртки врз медиумите шишиња со 33mm вратот големини.Овозможува вакуум филтрација на течност директно во стерилни шишиња.ВНИМАНИЕ : Користете само стерилни шишиња дизајнирани за употреба со вакуум.Секогаш користете safety shield за време на вакуум постапки.Жолта јака.Материјал : полистирен, домување и SFCA мембрана.Капацитет : 500m L.Мембрана дијаметар : 75mm.Големината на порите : 0.45 µm.Шише вратот големина : 33mm.Nalgene # : 291-3345.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат