• Новак
Biofreeze Болка Спреј, 4 мл. Аеросол Спреј, Пакување од 2, Безбоен (Пакување Може да се Разликува)

Biofreeze Болка Спреј, 4 мл. Аеросол Спреј, Пакување од 2, Безбоен (Пакување Може да се Разликува)

DEN 680.40

Достапност
Достапно за нарачка

#1 Клинички Препорачува : Доверени од страна на фармацевти, физички терапевти, chiropractors, масажа терапевти, podiatrists, и атлетски тренери.Уникатен систем за ладење ментол формула е поддржан од страна на науката и истражувањето-докажано да се достави брзо дејствување, долготрајни и длабоки манифестира со болка за болка во мускулите, backaches, болки во зглобовите, и артритис.Доверени од страна на некои од најдобрите светски спортисти и спортски тренери.Пакување од 2, 4 мл. 360° спреј шишиња, карактеристики на најдобри спреј за технологија на располагање со континуиран проток, па дури и кога наопаку.Biofreeze спреј важи и лесно до тешко да се постигне места, како на пример средината на грбот, вратот и долните екстремитети; производ не е тестирани на животни, направени со USP одделение состојки, и слободни на Нсаил, parabens, бои, пропилен гликол.Не постои ограничување на она што можете да го направите кога ќе се излади вашите болки и болки.За над 25 години, Biofreeze бил тајно оружје на клиничките професионалци и спортисти обезбедување ладна терапија на болка за болка во мускулите, backaches, болки во зглобовите и артритис.Надминување на болката и да се вратам на твоите најдобри брзо со #1 клинички препорачува тематски болка бренд.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат