• Новак
Gildan Мажите се Опфатени Корселе Боксер Кратко, Multipack

Gildan Мажите се Опфатени Корселе Боксер Кратко, Multipack

DEN 564.72

Достапност
Достапно за нарачка

100% Памук.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Влага wicking - ви држи ладно и суво.Не-обврзувачки кадифен корселе.Низок профил, нога бендови за престој во местото на удобност.Триење слободни шевовите; боите можат да се разликуваат.Gildan боксер кратко се врвна удобност.Кул Шпиц влага wicking да бидете кул и сува додека flatlock триење слободни шевовите се чувствуваат одлично во текот на целиот ден долго.Направени со покриени корселе и удобно tag-слободен дизајн, па можете да се движите низ ден големо чувство.На Gildan боксер краток наскоро ќе биде вашиот омилен,ако не е веќе.Gildan е еден од најголемите светски вертикално интегрирани производители на облека и чорапи.Gildan користи памук расте во САД, што претставува најдобра комбинација на квалитет и вредност за Gildan памук и памучни помеша производи.Од 2009 година, Gildan има со гордост се покажува на памук САД марка, лиценциран од памук советот на меѓународно, на потрошувачот производ, пакување и испорака на материјали.Gildan животната средина програма постигнува две основни цели : намалување на нашето влијание врз животната средина и зачувување на природните Ресурси кои се користат во нашите процесот на производство.На сите оперативни нивоа, Gildan е свесен за фактот дека ние функционираме како дел од една поголема единица : на средината во која живееме и работиме.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат