• Новак
Акварел Бои во Собата, Ohuhu 48-Боја Акварел Палета Основи Сет Живи Вода-Боја Колачи со Различни од 6 Paintbrush за Акварел Бои, Акрилна Боја Возрасни & Деца Назад на Училиште

Акварел Бои во Собата, Ohuhu 48-Боја Акварел Палета Основи Сет Живи Вода-Боја Колачи со Различни од 6 Paintbrush

DEN 263.76

Достапност
Достапно за нарачка

Обезбедување совршен комбо на флексибилен и лесен за чистење заедно со трајност и напор спојувањето, 6 најлон четки се меки и да се обезбеди дури и потези.ЗАВРШИ АКВАРЕЛ СЛИКАРСТВО ПОСТАВИ : дали некогаш сте сакале сите-во-едно ликовно студио на дофат на вашите прсти?Сега имате една со Ohuhu Акварел Сликарство во Собата, која вклучува 6 премија четки, 48 бои солидна акварел пигмент, и 2 боја картички.Тоа е сè почетник треба да се почеток на нивното уметничко патување.Целосна виножито од 48 уникатен око-фаќање на различни акварел торта бои се на располагање, одлична за ученици, наставници, уметници, деца, уметнички и занаетчиски и др.ПРИФАТЛИВА ЦЕНА, БОНУС на 6 НАСЛИКА ЧЕТКИ : Ние не skimp на четка квалитет и не треба да сте.Водата базирани на бои, кои се раствораат и се вклопуваат лесно, идеален за уметник, децата, учениците и наставниците и занаетчии.ВОДАТА БАЗИРАНИ на БОИ : Она што го прави нашиот акварели врвен квалитет?Ние ги користиме повисока концентрација на ситно основани пигментот во однос на постојаноста, интензитет, и супериорен во однос на транспарентноста дека нема да исчезнат или да стане досадна со текот на времето.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Csy Уметничка Галерија Рачно Изработени Уметник Акварел Бои Set-Металик Сјајот Вода Боење Наслика - Акварели-Бисерна

Пигмент Изработени Од Природни Органски Метал Бисер во Прав увезени од Германија, додаде со Нов Зеланд

DEN 283.20

Премиум Акварел Бои во Собата, 48 Живописни Бои во Калај Подарок Кутија, Акварел Хартија и Четки. Акварел Комплет

Неверојатен Квалитет за Пари : вода боење наслика уметност збор за живот во живописни бои со висок квали

DEN 719.76