• Новак
Сет на 7-1oz Течни Свеќа Бои

Сет на 7-1oz Течни Свеќа Бои

DEN 1060.80

Достапност
Достапно за нарачка

7- 1 оз шишиња течни свеќа боја.Вклучени се следниве бои Праска, Жолта, Виолетова Кралска Сина, Кафена, Бери црвените и Зелените Киви.Нашето специјално формулиран боја течност бои се ниски мирис, ЕКО ПРИЈАТЕЛСКИ и концентрирани за боење свеќа восок.Тие се високо растворливи во Парафински, Гел, Соја, Восок, Природни восоци и Зеленчук, мешаници што го прави лесно да се добие дури и најтемните на нијанси, Тие може да се помеша заедно за да се постигне еден грамаден опсег на боја нијанси.Долг рок на траење - нашите бои се исклучително стабилна и течни материи може да биде постојано се чуваат за неколку години без деградација.Ако сте се обиделе нашите боја чипови ќе Љубов нашата Течни материи премногу.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Csy Уметничка Галерија Рачно Изработени Уметник Акварел Бои Set-Металик Сјајот Вода Боење Наслика - Акварели-Бисерна

Пигмент Изработени Од Природни Органски Метал Бисер во Прав увезени од Германија, додаде со Нов Зеланд

DEN 283.20

Премиум Акварел Бои во Собата, 48 Живописни Бои во Калај Подарок Кутија, Акварел Хартија и Четки. Акварел Комплет

Неверојатен Квалитет за Пари : вода боење наслика уметност збор за живот во живописни бои со висок квали

DEN 719.76

Мика Пигмент во Прав Повеќенаменски DIY Уметности и Занаети Додаток на Природна Бања Бомби/Смола/Paint/Епоксидна/Сапун/лак

Прав е во ред и има силна способност да се покрие позадина.Лесно да се растера, висока температура отпор

DEN 1864.80