• Новак
Висок Квалитет Свеќа Багрила,Изберете од 26 Бои, Свеќа Одлуки Боја Боја за Соја Восок и Парафински Восок (Светло Виолетова)

Висок Квалитет Свеќа Багрила,Изберете од 26 Бои, Свеќа Одлуки Боја Боја за Соја Восок и Парафински Восок (Светло

DEN 262.80

Достапност
Достапно за нарачка

Hight Квалитет Багрила за сите видови на база-соја,восок и парафински восок.Вкупната тежина е од 2 мл.Токсични слободни и животински пријателска, нежно да кожа.Квалитетот тестирани од лично искуство.Целосна и брза поддршка за користење.Оваа боја е 2 унци (57 g).Тие се обликувани како блок со просек од 4-5 грама секој.Јас нудат врвен квалитет бои.Тоа совршена работа со соја восок,восок од пчели и парафински восок.Не се погодни за гел свеќи.Сојата свеќа изработка на бои добие целосно се стопи, нема да биде било грутки во свеќа маса и боење ќе биде уште.Овие органски соја восок бои coulde се користи како миризлива свеќа изработка на полнење,за столб и стакло свеќа прави премногу.Се топи на температура помеѓу 165-185 F( 70-80 C).Свеќа маса мора да се меша за некое време и за комплетен и алишта во боја.Дозата( нашата препорака) : парафински восок-0.05 оз за lb соја восок -0.09 оз за lb за врежан свеќи - 0.24 оз за lb, Можете да експериментирате со износот на боја и можете да добиете повеќе заситени или посветли нијанси на свеќи.Овие боја багрила за не тромб, свеќа површина не се шушка или оцрни со текот на времето.Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте ме и јас ќе promtly одговор.Тие се животинско пријателски и нежно да кожа.Персоналните Наредби се достапни-дозволете ми да знам што ви треба.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Премиум Акварел Бои во Собата, 48 Живописни Бои во Калај Подарок Кутија, Акварел Хартија и Четки. Акварел Комплет

Неверојатен Квалитет за Пари : вода боење наслика уметност збор за живот во живописни бои со висок квали

DEN 719.76

Csy Уметничка Галерија Рачно Изработени Уметник Акварел Бои Set-Металик Сјајот Вода Боење Наслика - Акварели-Бисерна

Пигмент Изработени Од Природни Органски Метал Бисер во Прав увезени од Германија, додаде со Нов Зеланд

DEN 283.20

Мика Пигмент во Прав Повеќенаменски DIY Уметности и Занаети Додаток на Природна Бања Бомби/Смола/Paint/Епоксидна/Сапун/лак

Прав е во ред и има силна способност да се покрие позадина.Лесно да се растера, висока температура отпор

DEN 1864.80