• Новак
Мон Marte Акрилик Медиум - Мет 250ml

Мон Marte Акрилик Медиум - Мет 250ml

DEN 1737.60

Достапност
Достапно за нарачка

Се меша овој медиум со акрилни бои за да се создаде glazes, мие, watercolour ефекти и различни нивоа на боја translucence.Се зголемува бојата проток.Не го намали боја vibrancy.Сатенски финиш.Лесно да се чисти со вода.Се создаде glazes, мие и watercolour ефекти со твоите акрилни бои!Овој медиум може да се меша во вашиот акрилни бои, без намалување на нивната боја vibrancy.Се меша во колку што ви се допаѓа да се создаде голем број на големи ефекти – толку повеќе ќе ви се меша во, толку повеќе транспарентни вашата боја ќе биде.Исчисти со топла сапуница вода додека се мокри.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат