• Новак
Arteza Метален Gouache Боја, 12 Бои, 12ml, 0.4 НИ fl мл Цевки, Вода-Базирани Боја за Платно и Хартија, Уметнички Материјали за Професионалци, Студенти, и Деца

Arteza Метален Gouache Боја, 12 Бои, 12ml, 0.4 НИ fl мл Цевки, Вода-Базирани Боја за Платно и Хартија, Уметнички

DEN 1320.00

Достапност
Достапно за нарачка

12 Жив Металик Бои на Gouache Уметник Боја : Нашата gouache боја има високо ниво на пигмент содржина, која дава уметници можност да се вклопуваат свои боја меша.Богатите и Нетранспарентно Покриеност : затемнетост на нашите професионални gouache боја претстава која сама по себе да се дели убаво.Ние формулиран нашите металик боја, така што малку оди долг пат.Nontoxic Формула : Тоа е важно за нас дека сите наши производи, вклучувајќи ја и нашата, или уметник gouache сет, е целосно toxin-слободни.Овој сет е безбеден и соодветен за уметници на сите нивоа.Дизајнирана и Создадена од страна на Уметници : Тука во Arteza, ние се страстни за создавање на производи кои инспирираат.За нас, уметноста е израз на човечкото искуство.Тоа е причината зошто ние работиме за да ја направиме нашата уметност материјали достапни за сите луѓе.Ние се Грижиме За Нашите Клиенти : Ние сакаме да се осигурате дека имате големо искуство со нашите производи затоа што ние навистина се грижиме за нашите клиенти.Нашиот тим се стреми да создаде производи ние сме горди на.Ако имате било какви прашања поврзани со нашите производи, ве молиме да се допрат и ние ќе го направи тоа право.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Csy Уметничка Галерија Рачно Изработени Уметник Акварел Бои Set-Металик Сјајот Вода Боење Наслика - Акварели-Бисерна

Пигмент Изработени Од Природни Органски Метал Бисер во Прав увезени од Германија, додаде со Нов Зеланд

DEN 283.20

Мика Пигмент во Прав Повеќенаменски DIY Уметности и Занаети Додаток на Природна Бања Бомби/Смола/Paint/Епоксидна/Сапун/лак

Прав е во ред и има силна способност да се покрие позадина.Лесно да се растера, висока температура отпор

DEN 1864.80