• Новак
Сакам Да Се Создаде Лале Постојан Ткаенина Боја 1.75 Унци-Црвена

Сакам Да Се Создаде Лале Постојан Ткаенина Боја 1.75 Унци-Црвена

DEN 317.28

Достапност
Достапно за нарачка

ЛАЛЕ-Постојан Ткаенина Боја.Оваа ткаенина боја е специјално формулира да се работи со природни ткаенини и поли/памук мешавини (rayon, памук, рамија, волна, свила, лен и полиестер/памук смеса.Секој 1. 75oz/50g пакет содржи една боја на боја во прав за 1/2 фунти на ткаенина.Една боја умираат или ре-умирање пакети.ЛАЛЕ-Постојан Ткаенина Боја.Оваа ткаенина боја е специјално формулира да се работи со природни ткаенини и поли/памук мешавини (rayon, памук, рамија, волна, свила, лен и полиестер/памук смеса.Секој 1.75 мл/50g пакет содржи една боја на боја во прав за 1/2 фунти на ткаенина.Една боја умираат или ре-умирање пакети.Постојан и згаснат отпорни.Пакет содржи ал инструкции за употреба.Содржина се во согласност со ASTM D4236. Увезени.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Мика Пигмент во Прав Повеќенаменски DIY Уметности и Занаети Додаток на Природна Бања Бомби/Смола/Paint/Епоксидна/Сапун/лак

Прав е во ред и има силна способност да се покрие позадина.Лесно да се растера, висока температура отпор�

DEN 1864.80