• Новак
FolkArt Дома Декор Креда Мебел и Занаетчиски се Наслика во Избрани Бои, 8 унца, Grotto

FolkArt Дома Декор Креда Мебел и Занаетчиски се Наслика во Избрани Бои, 8 унца, Grotto

DEN 239.76

Достапност
Достапно за нарачка

РАЗНОВРСНА SIZE - за Овој уникатен креда акрилна боја доаѓа во удобен 8 мл големина и е богата, високо пигментирани формула - совршен за сите ваши дома décor проекти!.УЛТРА-МАТ ФИНИШ - Кога е сув овој сестран акрилик креда боја има една убава ултра-мат финиш, бара минимална површина првично, лесно е да се катастрофа, и може да се слоевит и изшкуркан да ви даде совршен возраст изгледаат и се чувствуваат.УПОТРЕБА НА ПОВЕЌЕ ПОВРШИНИ - Овој уникатен дом décor боја суши брзо на различни површини како што се дрво, стакло, метал, тера cotta, и многу повеќе.ЛЕСНО ДА се ИСЧИСТИ – Исчисти е лесно со Folk Art Дома Décor Креда!Едноставно се исчисти додека влажни со сапун и вода.АМЕРИКАНСКАТА НАПРАВИ - Folk Art Дома Décor Креда со гордост се направени во САД.Преферирана бренд меѓу crafters, сликари и уметници, Folk Art е главен во секоја колекција на уметност резерви.КВАЛИТЕТОТ ФОРМУЛА - Оваа база на вода, не-токсични акрилна боја нуди уметник-квалитет формула која што има крем конзистентност за исклучителни меша и сенчење.ПЕЧАТ & ЗАШТИТА - Додадете слој на Folk Art Дома Декор Восок за заштита на сите ваши DIY дома décor проекти.Боја : Папрат.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Мика Пигмент во Прав Повеќенаменски DIY Уметности и Занаети Додаток на Природна Бања Бомби/Смола/Paint/Епоксидна/Сапун/лак

Прав е во ред и има силна способност да се покрие позадина.Лесно да се растера, висока температура отпор

DEN 1864.80

Csy Уметничка Галерија Рачно Изработени Уметник Акварел Бои Set-Металик Сјајот Вода Боење Наслика - Акварели-Бисерна

Пигмент Изработени Од Природни Органски Метал Бисер во Прав увезени од Германија, додаде со Нов Зеланд

DEN 283.20