• Новак
Зелен Чај Природна боја за полнење за Ткаенина, Водител на Сива Боја, Природни бои, Ткаенини боја, вратоврска, Ткаенина боја, DIY, Фабрика, #11

Зелен Чај Природна боја за полнење за Ткаенина, Водител на Сива Боја, Природни бои, Ткаенини боја, вратоврска,

DEN 283.20

Достапност
Достапно за нарачка

Тоа е природен боење комплет за боење ткаенини изработени од природни зелен чај.Можете да боја на ткаенина и облека изработени од природни. (памук, rayon(модални, tencel.), свила, волна, лен, рамија).Со овој комплет, можете лесно може да го боја 200g (0.45 lb) на ткаенина или облека.Можете да ги заврши боење ткаенини во околу 20 ~ 40 минути користење на средна температура на вода од околу 60 °C. Тоа е широко се користат за боја и функционални цели во облека брендови, домови, училишта, и музеи. * Користење на 1 комплет, 200g (0.45 lb) на влакна производи може да биде обоена едноставно во следниот редослед : Тоа е природно боење, па можете да го боја на ткаенина и облека изработени од природни. (памук, rayon(модални, tencel.), свила, волна, лен, рамија) **Основна Ткаенина боење метод 1. Подготви вода во 40~60°C од 20 пати на ткаенина и додадете pretreatment агент (No. 1). 2. Додадете ткаенина и се фаќа и за 10 минути, а потоа нека стојат за 10 минути. 3. По подговување на истото количество на 60°C на вода, додадете боја(Бр 2) и распуштање тоа добро. 4. Додадете пред-третирана ткаенина и се фаќа и за 10 минути, а потоа нека стојат за 20 минути. 5. Додадете mordant(Бр 3) и потоа се фаќа за него и за 10 минути и нека стојат за 10 минути. 6. Измијте со ладна вода 1 до 2 пати и сува во сенка. (Можете да ја користите омекнувач во оваа фаза.) * Некои производи не бараат чекор 5. * Можете да дознаете ова видео и другите за OLDBROWN ПРИРОДНИ БОЕЊЕ на YOUTUBE (ЗБОРОТ за ПРЕБАРУВАЊЕ : OLDBROWN БОЕЊЕ) **Компонента 1. pretreatment агент (No. 1) : природни протеини решение 2. Природни dyestuff(Бр 2) : Зелен чај во прав 3. Mordant(Бр 3) : Fe++ сол ** за Разлика од општата боја, природна боја полека decomposes и се враќа кон природата.Сепак, ако ги следите следниве перење мерки на претпазливост, ќе можат да уживаат во боја на природата за малку подолго.Откако бои се качил, можете да го боја друга природна боја и да уживаат во тоа.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Премиум Акварел Бои во Собата, 48 Живописни Бои во Калај Подарок Кутија, Акварел Хартија и Четки. Акварел Комплет

Неверојатен Квалитет за Пари : вода боење наслика уметност збор за живот во живописни бои со висок квали

DEN 719.76