• Новак
Daler Rowney System3 Кадмиум Црвена Боја 59ml Акрилна Боја Цевка - Акрил Сликарство Материјали за Уметници и Студенти - Уметникот Боја за Мурали Платно и Повеќе - Уметност Боја

Daler Rowney System3 Кадмиум Црвена Боја 59ml Акрилна Боја Цевка - Акрил Сликарство Материјали за Уметници

DEN 957.60

Достапност
Достапно за нарачка

Дали сте студент работи на вашиот техники, професионален уметник или некаде помеѓу, ова акрилна боја линија доаѓа во 59ml, 150ml и 500 ml боја цевки и 54 извонредни бои за да им помогне на луѓето од секое ниво изразат својата креативна визија и да се изгради идеален акрилна боја сетови.Разноврсна Боја Материјали - Голема затворени простории или на отворено на различни површини, овие занает потрошен материјал за возрасни може да се користи како бои на платно сликарство, мурали, печатење на екран, керамика и повеќе.Направени со супериорен пигмент товарење, System3 акрилик занает боја е неверојатно lightfast уметност снабдување со кој се овозможува за прекрасен контрола и има среден тело вискозност дека суши да се постојан, нерастворливи заврши.Ние веруваме во производство на уметникот материјали кои се одржливи, квалитетни, трајни, достапни и прифатливи.Систем 3 премиум акрилна боја е идеален за внатрешна и надворешна употреба и брзо ќе стане вашиот оди како акрилна боја за платно сликарство, екран печати апликација, дрво, пластика, мурали, текстил и повеќе.Од 1783, Daler-Rowney е инспириран професионални уметници, уметнички студентите и хобисти да се прифати нивната креативност.Додади ја оваа професионални уметност боја поставена на вашиот уметници сликарство материјали денес!.Направени во Англија - Инспирирање на креативноста од 1783, Daler-Rowney се стреми да бидат достапни, вклучувајќи и иновативни, нудат извонредна уметничка искуство и прифатлива уметности & занаети материјали, вклучувајќи ја и акрил, акварел, и масло бои.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Csy Уметничка Галерија Рачно Изработени Уметник Акварел Бои Set-Металик Сјајот Вода Боење Наслика - Акварели-Бисерна

Пигмент Изработени Од Природни Органски Метал Бисер во Прав увезени од Германија, додаде со Нов Зеланд

DEN 283.20

Мика Пигмент во Прав Повеќенаменски DIY Уметности и Занаети Додаток на Природна Бања Бомби/Смола/Paint/Епоксидна/Сапун/лак

Прав е во ред и има силна способност да се покрие позадина.Лесно да се растера, висока температура отпор

DEN 1864.80

Премиум Акварел Бои во Собата, 48 Живописни Бои во Калај Подарок Кутија, Акварел Хартија и Четки. Акварел Комплет

Неверојатен Квалитет за Пари : вода боење наслика уметност збор за живот во живописни бои со висок квали

DEN 719.76