• Новак
DecoArt Блескави Metallics 2-Унца Блескава Сребро Акрилна Боја

DecoArt Блескави Metallics 2-Унца Блескава Сребро Акрилна Боја

DEN 899.04

Достапност
Достапно за нарачка

DECOART-Блескави Metallics Акрилна Боја.На акрилна боја која е направена од фино мелени метал снегулки.Направен во сад.DECOART-Блескави Metallics Акрилна Боја.На акрилна боја која е направена од фино мелени метал снегулки.Овие снегулки направи Блескави Metallics најсветлиот најдобри покривање боја за додавање металик акценти на повеќето проекти.Блескави Metallics се достапни во палета на светла glimmering бои од деликатна проѕирен пастели на длабоки богати нијанси.Блескави Metallics може да се користи на речиси секој занает површина како рамките светилки вазни фигурини свеќи свеќа носители и ткаенина.Овој пакет содржи 2oz/59ml.Содржина се во согласност со ASTM D4236. Произведено во САД.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Мика Пигмент во Прав Повеќенаменски DIY Уметности и Занаети Додаток на Природна Бања Бомби/Смола/Paint/Епоксидна/Сапун/лак

Прав е во ред и има силна способност да се покрие позадина.Лесно да се растера, висока температура отпор

DEN 1864.80