• Новак
[210 Грам / 7.4 Унца] Епоксидна Смола Пигмент, Козметички Одделение Природни Мика во Прав за Правење на Сапун Боја за Полнење,Прав Пигменти во Собата,Бања Бомба Боја Colora

[210 Грам / 7.4 Унца] Епоксидна Смола Пигмент, Козметички Одделение Природни Мика во Прав за Правење на Сапун

DEN 358.80

Достапност
Достапно за нарачка

Може да послужи како епоксидна смола пигмент, свеќа и сапун одлуки colorant како и бања бомба боја, рачно изработени сапун, боја, ноктите и лигите пигмент во прав.Креирате неограничен извонредна и единствена сенка комбинации на рачно изработени сапуни со овој 42 Мика Прав Сенка го Поставите. Создава текстура површината и додава поп-на боја 6.Комбинираат вода и мика прав во спреј шише.Направете вашиот лигите се издвојува и трепет во светлина со светли виножито и металик нијанси вклучени во оваа група.Faux Finishers може да burnish на мебел и рамки или се меша во со glazes.Овој сестран остатоци резервации понудата е лесен начин за да додадете забава изглед на хартија, занаети, имајте на ум карти, цртежи, mixed media проекти и повеќе.ДОДАДЕТЕ БОИ во ВАШАТА БАЊА БОМБА FIZZLES И РАКА СУПА : Мика Прав Пигменти се совршени за правење на сапун, за DIY свој бујна бања бомби и кога се користат како Сапун, Боја и Сапун Colorant. Додавање на текстура и уникатен изглед на вашите хартија занаети, mixed media проекти и многу повеќе 2.Мика во прав може да се меша во маслени бои, акрилна боја, или медиуми да се даде слика длабочина.Оваа Уметност Состојки Мика Прав ќе направи идеална прилог на било crafter е колекција од алатки и scrapbooking резерви.Можностите се неограничени кога мешање и комбинирање на 42 нијанси во оваа група.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Премиум Акварел Бои во Собата, 48 Живописни Бои во Калај Подарок Кутија, Акварел Хартија и Четки. Акварел Комплет

Неверојатен Квалитет за Пари : вода боење наслика уметност збор за живот во живописни бои со висок квали

DEN 719.76