• Новак
6 Кутии Круг 1mm 2mm Сјајот Микс Комплет - Растворувач Отпорни, Живописни Бои, Мат Финиш (Без Искра) - Неонски Мат Хром Пигменти Помине Уметност Декорација Гел за Нокти - 6

6 Кутии Круг 1mm 2mm Сјајот Микс Комплет - Растворувач Отпорни, Живописни Бои, Мат Финиш (Без Искра) - Неонски

DEN 143.76

Достапност
Достапно за нарачка

♥ НЕОНСКИ МАТ - Секој од овие блеска содржат алуминиум, со што ќе се даде на изгледот на МАТ ФИНИШ (без искра). ♥ РАСТВОРУВАЧ ОТПОРНИ - се Меша или да додадете овие блеска да се лак, гел лак, acrylics, или гел.Други сјајот идеи може да вклучуваат; хартија занаети, носии, свеќи, накит, керамика, честитки, знаци и многу повеќе!Прав содржи 6 боја теми.Розова, Зелена, Портокалова, Сина, Жолта, Виолетова се сите прекрасни и сјајна доволно за да вашиот матурска, забава, свадба, роденден, празник, или само дневни помине уметност дизајн. ♥ MUTIPLE ПРЕКРАСНА МЕШАВИНА БОЈА - Сет од 6 кутии 1g на бокс, секој дојден со различни бои се мешаат нијанси.За вашата различни помине уметност ефекти. ♥ КАКО ДА се КОРИСТИ ИТ-Овој материјал се работи најдобро со не-избрише УВ гел topcoat.Тоа може да се направи со редовна УВ topcoat но само ако вулгарен површината е суспендиран за исклучување со сува подлога, без алкохол.Ако не сте толку познат со прав,само ги чита опис на производот и да добиете на настава. ♥ 4 СЕЗОНА & ОДМОР ПОДАРОК - Без разлика која боја да изберете,можете конечно ќе добие различни совршен ефект. ♥ Овој комплет вклучува 6 неонски сјај микс од 1mm 2mm круг пигмент бои.Секој сјајот доаѓа во 3 грам тегла со mazing интензивна боја. ♥ Види овие блеска сјај под УВ црна светлината!.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат