• Новак
50 Големи Ви се Заблагодарам за Вашата Нарачка Картички - Надвор Благодарен - 4x6 - ви Благодариме за Поддршка на Мали бизниси (Надвор Благодарен)

50 Големи Ви се Заблагодарам за Вашата Нарачка Картички - Надвор Благодарен - 4x6 - ви Благодариме за Поддршка

DEN 215.76

Достапност
Достапно за нарачка

МОДЕРНИТЕ : Поставување на 50 големи ви благодариме картички за секој мал бизнис.Ви кажам благодарам за поддршката на нашиот бизнис со нашите ви благодариме рамен картички.X-ТРА ГОЛЕМИ : 4" X 6" Премиум Картички со многу простор за да напишете искрена персоналните благодарам белешки на грбот.Додадете ја вашата локација на бизнисот, логото на налепници и поддршка на корисниците на информации како што се пораки.ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ : се Користи како notecard или ви благодариме картички за да додадете личен допир на некоја цел.Вклучуваат во кеси, сандаци, под ткиво хартија, или удар дупка и се користи како hangtag.СИЛНА КАРТА на АКЦИИ : Направен од 16 PT на дебел материјал, нашите картички се направени за да се издржи на превозот процес.Лесно да се напише, секој сет содржи 50 двојно двострано со празно на грб и се вклопуваат со секое пакување.ПЕЧАТЕНИ СО НЕГА : Нашиот рецепт карти се печатат со нега во сончевиот Лос Анџелес.Стигнеме до нашиот мал бизнис ако имате било какви прашања или прилагодено нарачки!.Додадете професионален допир на вашите нарачки, и бидете сигурни дека за да ги импресионира вашите клиенти!Вклучува празно задниот дел за лесно прилагодување со пенкало или било пишување алатка.Додадете ја вашата локација на бизнисот, логото налепници, или да го персонализирате со белешка или потпис.Вклучуваат бизнис адреса и поддршка на корисниците на информации.Нашите ви благодариме картички може да се дели на толку многу начини.Да ги користите како notecards и да ги испратите по пошта или e-commerce наредби, лента картички до внатрешноста на капакот на кутии.Можете да ги вклучите картичката во шопинг кеси под ткиво хартија.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат