• Новак
JYX Бисер Двојно Влакно Бисер Ѓердани Класичен 7mm Flatly Круг Бела Слатководни Образован Бисер Ѓердани за Жени

JYX Бисер Двојно Влакно Бисер Ѓердани Класичен 7mm Flatly Круг Бела Слатководни Образован Бисер Ѓердани за

DEN 1679.76

Достапност
Достапно за нарачка

Класичен две-влакно бисер ѓердани направени со 7mm бела flatly круг freshswater бисери.На носење на должината на овој ѓердан е 20-21 инчи.Ние, исто така, се користи двојно свила навој, поединечно рака заврзана bewteeen секој бисер.Овој ѓердан карактеристики едно влакно од мазна, lustrous и иста големина бисери.Тоа е деликатна украс кој ја нагласува нејзиниот врат е суптилна криви.Природните својства и процесот на бисер формирање дефинирате уникатна убавина на секоја бисер.На сликата може да покажуваат мали разлики во површина, боја, големина и форма.JYX Бисер е се занимаваат со среден до висок квалитет бисер и скапоцен камен накит трговија на големо од 1988 година,ние и ветуваме на квалитетот на бисери и сите други quetiosns само нас контакт.Класичен две-влакно бисер ѓердани направени со 7mm flatly круг БЕЛА/РОЗОВА freshswater бисери.На носење на должината на овој ѓердан е 18-19 инчи.Ние, исто така, се користи двојно свила навој, поединечно рака заврзана bewteeen секој бисер.Сите бисери имаат многу добар сјај, со висок квалитет и сјајна боја.Класичен и едноставен дизајн, овој ѓердан е вашиот оптимален избор.Нашите слатководни бисери директно од нашиот бисер одгледување фарма, сите бисери се поделени во различни видови, зависно од нивните форми, lusture и кожи.Класичен две-влакно бисер ѓердани направени со 7mm flatly круг БЕЛА/РОЗОВА freshswater бисери.На носење на должината на овој ѓердан е 18-19 инчи.Ние, исто така, се користи двојно свила навој, поединечно рака заврзана bewteeen секој бисер.Сите бисери имаат многу добар сјај, со висок квалитет и сјајна боја.Класичен и едноставен дизајн, овој ѓердан е вашиот оптимален избор.Имаме 16 18 20 инчи должина.Бисер големина 7-8мм & Висок Сјај.Бисер ѓердани без затворач. 32 инчи ќе направи да се шармантна,.можете да го носат тоа како еден или два ред ѓердан. 48 инчи ќе направи да се секси и елегантен во партијата или било прилики. 64 инчи.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат