• Новак
2022 Биро Calendar - 18-Месечна Биро/Ѕидниот Календар, јануари 2022 - јуни 2023, 12 X 17, Голем Пресуди Блокови за Планирање и Организирање на Дом или Канцеларија

2022 Биро Calendar - 18-Месечна Биро/Ѕидниот Календар, јануари 2022 - јуни 2023, 12 X 17, Голем Пресуди Блокови

DEN 311.76

Достапност
Достапно за нарачка

Биро Календар 2022 опфаќа 18 месеци од јануари 2022 - јуни 2023 со Џулијан датуми и празници, обезбедување на 18-месечно планирање. ????ПРЕМИУМ ДЕБЕЛА ХАРТИЈА - хартија на оваа маса календар е дизајниран да го спречува мастило преку и да се избегнува feathering, која може да се задржи вашата секоја страница чисти и уредни.Биро Календар 2022 опфаќа 18 месеци од јануари 2022 - јуни 2023 со Џулијан датуми и празници, обезбедување на 18-месечно планирање. Масата излет месечен преглед на страници (12" x 17") ви даде подобра иднина визија за да се планираат.To-do листа како добра алатка за да ви помогне во правење дневни планови и се напомене надолу важни состаноци, Совршен за дома, на училиште или канцеларија.Можете да го планирате она што сте го прават и да видиме што youve направи секој месец со 2022 биро календар -2022 ѕидниот календар. ????НЕВЕРОЈАТЕН ДИЗАЈН - Перфорирана хартија на масата/ѕидниот календар 2022 ви овозможува да откине и се движи кон следното лесно, две транспарентни агол штитници за да се задржи вашите страници станот, и две виси дупки за вашата опција да висат на ѕидот. ????ENHANCED ВАШИОТ ЖИВОТ ЕФИКАСНОСТ - Месечна дневна блокови за да го подобрите вашето организациска способност. ????ДОВОЛНО НАРЕДЕНИ БЛОКОВИ - Large, пресуди секојдневно пишување блокови на 2022 биро календар ви нуди доволно простор за распоред на вашиот зафатен живот.Две златни удирани со тупаници дупки на силна headband овозможува 2022 биро calendar/Планер да бидат обесени на ѕидот, која ги задоволат вашата потреба за Ѕидниот Календар 2022, наместо едноставно биро за календарот.Две златни удирани со тупаници дупки на силна headband овозможува 2022 биро calendar/Планер да бидат обесени на ѕидот, која ги задоволат вашата потреба за Ѕидниот Календар 2022, наместо едноставно биро за календарот.Секој месец карактеристики секојдневно блок( 1.Големина : 12" x 17". 2022 биро calendar/Излет - 2022 ѕидниот календар.Никогаш не заборавајте вашите важни договори и големи идеи со 2022 биро calendar - 2022 ѕидниот календар.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат