• Новак
Јоги Чај, Органски Спиење, 16 ст

Јоги Чај, Органски Спиење, 16 ст

DEN 187.68

Достапност
Достапно за нарачка

ВКУС : Јоги Спиење чај ги комбинира Passionflower и Камилица со тасев биле, Cardamom и Цимет за природно зачинета-слатка билен чај смеса.ПРИДОБИВКИ : Овој смирувачки билни мешавина е намерно формулиран за поддршка на релаксација, и е совршена за уживање пред спиење за да ви помогне да се развивам.ОРГАНСКИ : USDA Сертифицирани Органски и Не-ГМО Проектот Потврдена.СОДРЖИНА : Кофеин слободни, Вегетаријанци, Кошер, Глутен бесплатно, Без Вештачки Вкусови или Засладувачи и поединечно пакувани во compostable чај кеси.ПОДГОТОВКА на ПРЕДЛОЗИ : за Да се извлече максимумот од секоја чаша, го донесе водата до вриење и стрмни 7 минути.За посилна чај, користете 2 чај кеси.Се пие пред спиење.Јоги Спиење® чај е пријатна и вкусни спиење чај комбинација, која ги комбинира благотворно Passionflower со релаксирачка Камилица Цвет.Тасев биле, Cardamom и Цимет додадете вкусни затоплување вкус кој е само во право за пиење пред спиење.Се релаксираат и развивам со чаша Јоги Спиење® чај.Овие наводи не се проценети од страна на ФДА.Овој производ не е наменет да дијагностицира, третира, лечи или спречување на било која болест.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат