• Новак
GOODTAKE Син Пигмент Цемент Пастелни Плочка се Наслика Боја, Пигмент DIY Рачно Отворајќи Конкретни Мувла Конкретни Боја, Пигмент Боја за Цемент Малтер инјекциска смеса (

GOODTAKE Син Пигмент Цемент Пастелни Плочка се Наслика Боја, Пигмент DIY Рачно Отворајќи Конкретни Мувла Конкретни

DEN 311.76

Достапност
Достапно за нарачка

Карактеристики : водоотпорен, сончање, алкално отпор, киселина отпор, лесно да се во боја, се крие супер моќ.Спецификации : 4oz/8oz/12oz/16oz/20oz.Упатство за употреба : Кога цемент е во прашкаста форма, нема да се меша малтер.Во овој момент, можете да додадете тонер како што следува : 1. Да се пресмета количината на јаглерод во прав за да се додаде според јагленовата прав : цемент = 1 : 25; 2. Носете ракавици и маска; 3. Истурете јагленовата прав во цемент. 4. Рамномерно се меша цемент и јаглерод во прав. 5. Микс цемент и јаглерод во прав со малтер.Внимание метод : Обични сива цемент : 1 пакување од 50 кг сива цемент, додадете 2 до 3 кг на пигмент, и додадете 100 кг на песок.Бел цемент : 1 пакување од 50 кг бел цемент, од 1,5-2 кг боја и 100 кг песок.Бидете сигурни да се меша бојата и цемент сув прав прв, а потоа додадете вода и мешајте!.Боја : Сина | Големина : 20 мл.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат