• Новак
hohagb Центрифуга Машина Benchtop Висока-Брзина на Центрифуга Лабораторија Висока-Брзина на Центрифуга 16000 (r/мин)

hohagb Центрифуга Машина Benchtop Висока-Брзина на Центрифуга Лабораторија Висока-Брзина на Центрифуга 16000

DEN 1411.20

Достапност
Достапно за нарачка

Максимална брзина : 16000r/мин.Вкупна моќност : на 0,4 kw.Максимална релативна центрифугалните сили : 17800xg.Максимален капацитет : 8×5ml.Машина за бучава : ≤65d B (Еден).Брзина прецизност : ±30r/min Weight : 25kg Temperature поставување range The најкус брзина нагоре/надолу време : брзина нагоре и надолу време може да се постави arbitrarily Door заклучување тип : механички вратата lock Timing опсег : 0~99min Centrifugal комора дијаметар : 280mm Motor : DC brushless инверторот motor Display : microcomputer допир panel Memory функција : Yes Relative топлина во шуплина : нормална температура од +5℃Возење режим : директни drive Dimensions : 390×330×300mm Outer пакување големина : 570×370 x 330mm (дрво)645×401×345mm (хартија.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

ЖУ-CL Електрични Лабораторија Центрифуга Микро-со Голема Брзина на Центрифуга Микро-со Голема Брзина на Центрифуга

Брзина 40oorpm,6ooorpm,8ooorpm,.Не мерењето контрола,09999 минути.Стандард роторот аголот на роторот : капацитет 0.2 / 0.

DEN 2265.60