• Новак
Burt ' s Пчели Бебе Момчиња Спиење и да Игра PJs, Органски Памук, Еден-Парче Romper Jumpsuit Zip Пред Пижами

Burt ' s Пчели Бебе Момчиња Спиење и да Игра PJs, Органски Памук, Еден-Парче Romper Jumpsuit Zip Пред

DEN 187.44

Достапност
Достапно за нарачка

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% Памук.Увезени.Патент затворање.Машина За Миење.Burt ' s Пчели Бебето - Спиење s потенки, повеќе porous кожата.Чешлани и прстен-откачи за издржливост, мекост и не-пилула за перење.Рачно насликани акварел отпечатоци и предиво боја мрачно дизајни.Голем gusset за олеснување на движењето.Zippity брз пелена промени со дијагонала zip фронт.Не-нула конвертибилна белезници на големини NB и 0-3М.Не се лизга пчела зафат footies за дополнителна стабилност - одлично за малку пчели на потег!.Burt ' s Пчели Бебето - Спиење & Игра Zip-Up Footie PJs (NB - 9 M) : Од исполнување на спиење и сé помеѓу, нашите sleep & play има вашиот малку пчела опфатени во нежни GOTs заверена* органски памук.Новиот лабава вклопуваат е roomier од нашите сит sleeper овозможувајќи за многу шаване соба!Нашата рака насликани акварел отпечатоци и предиво боја мрачно дизајни функција дијагонала zip пред се, голем gusset за леснотијата на движење, и да не се лизга пчела зафат booties.Не-нула конвертибилна белезници вклучени на големини Новороденче & 0-3 Месеци.Нашите пижами доаѓаат во 3 различни стилови, па кога вашата мала пчела outgrows нашите sleep & play PJs, бидете сигурни дека да се погледне за нашите сит-фитинг Прагови во големини 12-24 M и нашите 2-Парче PJs во големини 12 M - 7 Години! *GOTS Сертификат за Регистрација No : CU 831717 Pijama един пити y cremallera де Burt ' s Пчели Бебе (де recién nacidos 9 meses).Desde ла hora де jugar hasta la hora де acostarse y todo lo de en medio, nuestro mameluco став dormir y jugar cubre на tu abejita де suave algodón orgánico един certificado GOTs.Ел corte holgado es más espacioso que nuestra pijama ceñida, permitiendo он montón де espacio став moverse.Nuestros estampados де acuarela pintados a mano y diseños де rayas един hilos entintados cuentan един cremallera фронтален дијагонала, refuerzo гранде став facilitar ел movimiento y botines antideslizantes един agarre де abeja.Guantes convertibles став evitar arañazos incluidos en tallas став recién nacidos y де 0 3 meses.Nuestras pijamas vienen en 3 estilos diferentes. *Certificado GOTS един registro numero : CU 831717.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат