• Новак
Aveeno Бебе Дневен Влага Нежно Тело Измијте & Шампон со Овес Екстракт, 2-во-1 Бебе Бања Миење & Коса Шампон, Солза- & Paraben-Free за Коса & Чувствителна Кожа, Лесно Миризливи, 12 fl.

Aveeno Бебе Дневен Влага Нежно Тело Измијте & Шампон со Овес Екстракт, 2-во-1 Бебе Бања Миење & Коса Шампон,

DEN 167.76

Достапност
Достапно за нарачка

12-течност унца шише нежно чистење Aveeno Бебе Дневен Влага 2-во-1 Бања Мие и Косата со Шампон со природни овес екстракт да се очисти бебе е деликатна косата и кожата.Богатите, lathering бебе тело измијте и шампон формула содржи природни овес екстракт, кој е познат за да се смири и да го негуваат деликатна кожа.Формулата е солза-бесплатно, сапун-бесплатно, противалергиски, paraben-free, сулфат-бесплатно, phenoxyethanol-слободни и phthalate-слободни.Тоа, исто така, може да се чисти, без сушење и остава зад себе една светлина, свеж мирис.Бебе шампон и тело измијте се од Aveeno, а педијатар препорачува бренд.Тоа е специјално формулиран за да се биде нежна доволно за бебиња чувствителна кожа.Aveeno бебе бања миење шампон и може да се користи секој ден да им помогне одржите вашиот бебешка кожа и коса чувство мека и мазна.Нежно чистење на вашето бебе на кожата и косата со Aveeno Бебе Дневен Влага 2-во-1 Бања Миење & Шампон, која се карактеризира со хранлива формула која што нежно ги чисти без сушење.За бебиња со чувствителна кожа, ова солза-слободен формула е безбедно за употреба на бебето е деликатна кожа и коса.Од педијатар-се препорачува бренд, бебето тело измијте и шампон формула содржи природни овес екстракт, кој е познат за да се смири и нежно го негуваат деликатна кожа.Богатите lathering формула може да се исчисти, оставајќи светлина, свеж мирис.Оваа противалергиски бебе се мијат и шампон е слободна од сапун, parabens, сулфати, phenoxyethanol и phthalates и може да се користи секој ден да и помогнат на вашето бебе на кожата и косата мека и мазна.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат